Новини

РФ підірвали Каховську ГЕС

каховська гес

Уранці, 6 червня Оперативне командування «Південь» повідомило, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що розпочалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів. За словами Прокудіна, за п’ять годин вода досягне критичного рівня.

Поліція зазначила, що у потенційній зоні затоплення на правобережній частині річки Дніпро села Миколаївка, Ольгівка, Лево, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове та частково місто Херсон – острів Корабел.

У мікрорайоні Корабел у Херсоні відключили електропостачання через підтоплення, яке виникло внаслідок підриву Каховської ГЕС окупантами.

каховська гес

Загалом у зоні підтоплення проживає близько 16 тисяч людей, повідомляють влада. Критично високий рівень води очікується близько 11 години. Основних рекомендацій чотири: вимкнути всі електроприлади, взяти документи та речі першої необхідності, подбати про близьких та домашніх вихованців, дотримуватися інструкцій рятувальників та поліцейських.

Сторони конфлікту традиційно звинувачують у цьому одна одну, але затоплення позицій ЗСУ на островах під Херсоном вигідно швидше Росії, ніж Україні. Очевидно, якщо русло Дніпра в Херсонській області стане ширшим, то українські операції з закидання десанту або розвідгруп на лівий берег сильно ускладняться. У тому числі через острови під Херсоном, які на момент прориву дамби були оспорюваною територією та зручним «містком» для переходу на лівий берег (острова затоплює насамперед).

Все вказує на те, що стався саме підрив – ракетні удари по греблі завдавалися й раніше, але знести одразу 11 прольотів із 28 міг лише скоординований підрив. Причому вже висловлюється думка, що росіяни просто не розрахували силу вибуху, зруйнувавши значно більше, ніж планувалося для підтоплення позицій ЗСУ. В Укргідроенерго повідомили, що росіяни підірвали машинну залу ГЕС зсередини — отже, «Каховська ГЕС повністю знищена і не підлягає відновленню».

каховська гес

Руйнування Каховської ГЕС має критичне значення для Криму – тепер води в ньому не буде точно. Північ Криму отримувала воду, джерелом якої були іригаційні споруди, що живляться водою Каховського водосховища. Власне, це водосховище і було збудовано 1958 року для подачі води до Криму. Сам Північно-Кримський канал розпочинається у Новій Каховці.

Зниження рівня води у Дніпрі може мати негативні наслідки і для Запорізької АЕС. Про це повідомляє «Енергоатом». Рівень води в Каховському водосховищі, де розташована атомна станція, почав падати. Вода необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін та систем безпеки.

При цьому зараз, вода є в потрібній кількості. «Зараз станційний став-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції», — кажуть в «Енергоатомі».

Швидкість цього зниження води в Каховському водосховищі та підвищення вниз за течією відбувається, на щастя, не такими швидкими темпами, як могло бути, оскільки не вся дамба зруйнована, а лише її надводний гребінь.

Востаннє греблі на Дніпрі підривали за наказом Адольфа Гітлера 1943 року під час наступу радянських військ. Каховську ГЕС збудували вже у 50-х роках минулого століття. Ще у жовтні минулого року Зеленський звинуватив Росію у мінуванні станції.

каховська гес

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top