Наука та технології

Власник ChatGPT, вивчає можливість створення власних мікросхем ШІ

ChatGPT

За інформацією джерел, компанія OpenAI, що стоїть за ChatGPT, досліджує можливість створення власних чіпів штучного інтелекту та зайшла настільки далеко, що вже оцінює технічні аспекти питання, повідомляє Reuters.

З минулого року обговорюються різні варіанти вирішення проблеми нестачі дорогих чіпів штучного інтелекту, на які покладається OpenAI.

Ці варіанти включали створення власного чіпа штучного інтелекту, більш тісну співпрацю з іншими виробниками мікросхем, включаючи Nvidia, а також диверсифікацію своїх постачальників за межі Nvidia.

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман заявив, що придбання нових чіпів штучного інтелекту є головним пріоритетом для компанії. Він публічно скаржився на дефіцит графічних процесорів, бо сьогодні на ринку домінує Nvidia, яка контролює понад 80% світового ринку чіпів, які найкраще підходять для роботи програм AI.

ChatGPT

З 2020 року OpenAI розробляє свої технології генеративного штучного інтелекту на величезному суперкомп’ютері, створеному компанією Microsoft, одним із її найбільших спонсорів, який використовує 10 000 графічних процесорів (GPU) Nvidia.

Запуск ChatGPT дуже дорогий для компанії. Згідно з аналізом аналітика Bernstein Стейсі Расгон, кожен запит коштує приблизно 4 центи. Якщо запити ChatGPT зростуть до десятої частки масштабу пошуку Google, для підтримки роботи буде потрібно приблизно 48,1 мільярда доларів на графічні процесори.

Зусилля розробити власні мікросхеми штучного інтелекту поставили б OpenAI серед невеликої групи великих технологічних гравців, таких як Alphabet Google і Amazon.com, які прагнули взяти під контроль розробку фундаментальних мікросхем на своїх підприємствах.

Незрозуміло, чи продовжить OpenAI план створення спеціального чіпа. За словами ветеранів галузі, це було б великою стратегічною ініціативою та потребувало б великих інвестицій у сотні мільйонів доларів на рік. Навіть якби OpenAI виділила ресурси для цього, гарантувати успіх складно.

Придбання компанії-виробника чіпів могло б пришвидшити процес створення власного чіпа OpenAI, як це сталося з Amazon.com і її придбанням Annapurna Labs у 2015 році. За словами одного з людей, обізнаних з планами компанії, OpenAI розглядає такий варіант.

Але навіть якщо OpenAI продовжить плани щодо спеціального чіпа, включаючи придбання, ці зусилля, ймовірно, триватимуть кілька років, залишаючи компанію залежною від комерційних постачальників, таких як Nvidia та Advanced Micro Devices.

ChatGPT

Деякі великі технологічні компанії роками створювали власні процесори, але отримали обмежені результати. Згідно зі звітом Reuters, зусилля Meta зі створення власних чіпів супроводжуються проблемами, що призвело до того, що компанія відмовилася від деяких своїх чіпів штучного інтелекту.

Основний спонсор OpenAI, Microsoft, також розробляє спеціальний чіп AI, який OpenAI тестує, повідомляє The Information. Ці плани можуть свідчити про подальше дистанціювання двох компаній.

Попит на спеціалізовані чіпи ШІ різко зріс після запуску ChatGPT минулого року. Спеціальні чіпи або прискорювачі штучного інтелекту необхідні для навчання та запуску новітньої генеративної технології ШІ. Nvidia є одним із небагатьох виробників мікросхем, які виробляють мікросхеми штучного інтелекту та домінують на ринку.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top