Відеорепортаж

В СБУ розкрили деталі резонансних операцій із застосуванням морських дронів

СБУ вперше відкрито взяла на себе відповідальність за операцію

Українські спецслужби оприлюднили CNN ексклюзивні кадри, на яких показано момент у липні, коли вони використали експериментальний морський безпілотник для атаки на російський міст до анексованого Криму, надавши нові подробиці атаки та попередивши, що такі операції ще будуть.

Голова СБУ Василь Малюк розповів CNN, що використовуваний дрон під назвою «Sea Baby» є результатом місяців розробки, яка почалася одразу після вторгнення.

«Надводні безпілотники — це унікальний винахід СБУ», — сказав він. «Жодна приватна компанія не задіяна. За допомогою цих безпілотників нещодавно ми здійснили успішне ураження Кримського мосту, великого десантного корабля «Оленгорський Горняк» і танкера SIG».

Малюк додав, що над створенням і виготовленням цих дронів працює колектив СБУ, якому допомагають цивільні інженери та айтішники.

«Виготовлення дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України… В нас дуже багато цікавих операцій в акваторії Чорного моря. Обіцяю, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів», – заінтригував Малюк.

Він зазначив, що саме СБУ була автором ідей і їх успішної реалізації разом із Військово-морськими силами ЗСУ. «Ми підходимо виважено до кожної спецоперації на морі. По суті, сім раз відміряємо і один раз відрізаємо. Але робимо це швидко і мобільно. Жалимо ворога прямо в серце», — поділився очільник СБУ.

Україна стримано ставилася до атак, підтверджуючи їхню причетність через анонімні заяви та розпливчасті посилання на «непізнані плавучі об’єкти», а пряме визнання Малюком відповідальності означає зазвичай пряму спробу попередити Москву про загрозу, яку становлять ці нові безпілотники.

Україна стримано ставилася до атак, підтверджуючи їхню причетність через анонімні заяви та розпливчасті посилання на «непізнані плавучі об’єкти», а пряме визнання Малюком відповідальності означає зазвичай пряму спробу попередити Москву про загрозу, яку становлять ці нові безпілотники.

«Ми працюємо над низкою нових цікавих операцій, у тому числі в акваторії Чорного моря. Обіцяю, буде цікаво, особливо для наших ворогів», – сказав Малюк.

Він повідомив, що морські дрони, які атакували Кримський міст у липні за ініціативою особового складу, були названі SeaBaby, тобто «Морський малюк». Вони обладнані бойовою частиною вагою 850 кг.

А для удару по десантному кораблю «Оленегорський горняк» і танкеру SIG було використано два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кг бойової частини.

Малюк підкреслив, що всі вражені спецслужбою цілі є цілком законними. При цьому він додав, що західні партнери не беруть участі в цих спецопераціях, але переймають унікальний досвід СБУ.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top