Наука та технології

В Одесі відбувся хакатон «Fresh AIR 2023» для молоді з ІТ-сфери

В Одесі відбувся триденний ІТ захід «Fresh AIR 2023», що зібрав кращих студентів та випускників шкіл України, які вміють створювати веб-сайти, чат-боти та мобільні застосунки.

Впродовж трьох днів команди виконували завдання по розробці соціально-направлених цифрових продуктів, які презентували жюрі.

Захід був організований Інститутом штучного інтелекту та робототехніки Національного університету «Одеська політехніка», який очолює кандидат технічних наук Михайло Лобачев і благодійним фондом «Шляхетна справа» Сергія Шутова, за підтримки організації Odesa IT Family, що об’єднує представників ІТ сфери південного регіону. Основним спонсором заходу стала данська компанія Akkerman Solutions Ukraine, яку очолює Томас Сіллесен.

Fresh AIR 2023

На урочисте закриття та нагородження переможців також були запрошені перший заступник голови Одеської ОВА Борис Волошенков, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський та начальник ГУНП Одещини, генерал третього рангу Микола Семенишин.

Fresh AIR 2023

Три найкращі команди «Fresh AIR 2023» отримали за свої розробки — 20, 12 та 8 тисяч гривень за перше, друге те третє місце відповідно. Також цінними подарунками за креатив та досвід були нагороджені й інші команди-учасники.

Fresh AIR 2023
Fresh AIR 2023

«За останні двадцять років світ дуже змінився, і ІТ-сфера наразі є головним двигуном прогресу. Тому такі заходи як хакатон «Fresh AIR 2023» є вкрай важливими – вони підтримують нашу молодь, дозволяють обмінюватись досвідом та креативити. Не секрет, що українські ІТ-спеціалісти є одними з кращих у світі, тому підтримувати їх на старті кар’єри, коли вони ще навчаються — вкрай важливо. Мені дуже приємно, що ми змогли організувати такий захід в Одесі і вже плануємо наступний в Європі», — зазначив співорганізатор, голова благодійного фонду «Шляхетна справа» Сергій Шутов.

Варто зазначити, що благодійний фонд «Шляхетна справа» з перших днів війни допомагає жителям Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, турбується про переселенців і військових, що знаходяться на передовій. Молодому поколінню – обдарованим студентам та школярам, – на думку керівника фонду Сергія Шутова, – треба приділяти особливу увагу.

Fresh AIR 2023

У свою чергу, Томас Сіллесен, директор Akkerman Solutions Ukraine, розповів, що його ️компанія не вперше підтримує такі заходи.

«Такі ініціативи роблять українське software та engineering сильнішими і це цікаво для нашої компанії, оскільки підвищує кваліфікацію інженерів та спеціалістів з програмного забезпечення, які нам можуть знадобитися в майбутньому. Протягом багатьох років ми підтримували кілька освітніх проєктів в Україні, найбільш помітний — в університеті Сєвєродонецьку, де ми за допомогою DAI/USAID з США навчали викладачів та студентів спеціальному програмному забезпеченню, яке використовує наша компанія. В результаті ми допомогли зробити майбутню роботу в західних компаніях привабливішою для студентів. Ми навіть майже придбали офіс у Рубіжному, поруч із Сєвєродонецьком, але почалась війна. Зараз ми плануємо розширити наш бізнес з офісом у Миколаєві», — розповів Томас Сіллесен.

Fresh AIR 2023

«Fresh AIR 2023»  — це хакатон, присвячений розробці креативних застосунків соціального напрямку. Загалом такі заходи проводяться по всьому світу з початку 2000-х років, та збирають кращих ІТ-спеціалістів з різних галузей розробки програмного забезпечення, які командно вирішують поставлені завдання.

Fresh AIR 2023
Fresh AIR 2023

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top