Новини

Росія допомагає Ірану кіберзброєю в обмін на дрони, — The Wall Street Journal

Росія допомагає Ірану отримати розширені можливості цифрового спостереження

В обмін на відносно дешеві та ефективні безпілотники, які використовуються для ударів по українській інфраструктурі, Росія постачає Ірану кіберзброю, зокрема засоби для цифрового спостереження.

Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.

Росія допомагає Ірану отримати розширені можливості цифрового спостереження, оскільки Тегеран прагне глибшої співпраці у боротьбі з кібервійною, кажуть люди, знайомі з цим питанням, додаючи ще один рівень військовому альянсу, який розвивається , який США бачать як загрозу.

Потенціал для співпраці у кібервійні з’явився після того, як Іран, за словами офіційних осіб США та Ірану, продав Росії безпілотники для використання в Україні, погодився надати Москві ракети малої дальності та відправив танкові й артилерійські снаряди на поле бою. Тегеран шукає кібердопомоги разом із тим, що, за словами офіційних осіб США та Ірану, запитує про десятки елітних російських ударних вертольотів і реактивних винищувачів, а також про допомогу з його програмою ракет дальнього радіусу дії.

«Російська влада вирішила, що вигоди від поглиблення військових відносин з Іраном переважують будь-які недоліки», — йдеться у матеріалі.

За даними The Wall Street Journal, ключовим постачальником кіберпослуг Ірану є російська компанія «Протей», яка має контракти з міністерством оборони РФ.

Москва, ймовірно, вже поділилася з Іраном більш передовим програмним забезпеченням, яке дозволить йому зламувати телефони та системи дисидентів і супротивників.

Росія та Іран мають складні кіберпотенціали та давно співпрацюють один з одним, підписавши два роки тому угоду про кібер-співпрацю, яка, за словами аналітиків, була зосереджена в основному на мережах кіберзахисту. У минулому Москва довго опиралася обміну цифровими наступальними можливостями з Іраном, побоюючись, що вони згодом будуть продані в темній мережі,

За словами аналітиків з кібербезпеки, у Росії PROTEI розробляє апаратне та програмне забезпечення, призначене для того, щоб допомогти урядам контролювати спілкування по телефонних лініях, електронну пошту та транзакції кредитних карток. Підприємство має контракти з Міноборони Росії.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top