Наука та технології

Штучний інтелект може з’явитися в «Дії»: в Мінцифри пояснили суть

Україна планує розвивати штучний інтелект, а не забороняти його

Мінцифри веде консультації з американською OpenAI і хоче впроваджувати ШІ-технології у державні сервіси. Як це може виглядати та чи скоро станеться – про це розповів віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на конференції «Надлюди» від Forbes.

Україна планує розвивати штучний інтелект, а не забороняти його. ШІ вже активно використовується на фронті і має з’явитися у «мирних» сервісах.

Як це може виглядати?

«Якщо інші країни зараз думають, як заборонити штучний інтелект, ми навпаки думаємо, як зробити так, щоб Україна вибухнула в хорошому сенсі. В сенсі продуктів, спеціалістів з розвитку штучного інтелекту. Ми впевнені, що за цим майбутнє. Або ти почнеш використовувати штучний інтелект, або він замінить тебе. Багато людей бояться штучного інтелекту і говорять, а що ж буде там з тисячами держслужбовців, а що ж буде з тисячами співробітників компаній? Я вважаю, що, навпаки, відкривається потужний ринок, потрібно вивчати штучний інтелект. Зʼявиться багато нових спеціалістів, нових професій. Це тренд, який потрібно очолити, а не тікати від цього тренду», — заявив голова Мінцифри Михайло Федоровна.

Як Україна використовує ШІ у війні з Росією?

З самого початку вторгнення, в перші дні, ми звʼязалися з компаніями, які займаються штучним інтелектом. Наприклад, компанія Clearview AI, яка через розпізнавання облич може знаходити людей в соціальних мережах, на різних платформах.

Ми організували певний канал постійного отримання інформації з поля бою. Він активно допомагав швидко отримувати фото поранених, вбитих росіян, знаходити їхні контакти в соціальних мережах і відправляти туди ці фото. Тобто показувати, що відбувається реальна війна, а не те, що показують росіянам по телебаченню.

На сьогодні багато спеціальних наших служб, правоохоронні органи використовують подібні інструменти, не тільки Clearview AI, щоб знаходити російських злочинців.

Сьогодні у нас технологічна війна. Наступний приклад – використання штучного інтелекту для того, щоб розшифровувати супутникові знімки. Ми також збираємо з поля бою дуже багато різної інформації через безпілотники. Цей штучний інтелект навчається, він може відрізняти різні види озброєння, забудови і так далі й давати важливу якісну інформацію, яку можна використовувати в системах ситуаційної обізнаності.

Чи буде ШІ в «Дії» та інших державних сервісах?

Це, звичайно, спойлер, це лише R&D. Я не можу зараз говорити, що це на 100% відбудеться, не можу говорити про дедлайни.

Але, по-перше, ми працюємо над віртуальним помічником «Надія», який, можливо чи ні, зʼявиться в «Дії». Це робоча назва.

Це віртуальний помічник такого нового покоління. Ми спілкуємося з компанією OpenAI, щоб максимально автоматизувати і зробити зрозумілою мовою відповідь на будь-яке ваше питання.

Наприклад, ви говорите: «Надія, знайди ЦНАП поруч зі мною, який знаходиться в такому-то районі, в такому-то місті, і скажи, які послуги можна отримати». І тобі людською мовою мови максимально персоналізовано дається відповідь, де можна знайти цей ЦНАП, і так далі.

Йдеться не лише про те, що можна отримати на порталі або в застосунку «Дія», а взагалі про будь-яку відповідь на питання, що стосується державних сервісів.

Я поки не можу розповісти всю архітектуру, але, звичайно, ми не будемо використовувати персональні дані. Ми дизайнимо систему таким чином, щоб все було максимально безпечно, тому що це головний виклик. З точки зору технології це буде максимально умовна локалізація.

Наступний проєкт – «Голос громадян». Ми хочемо в режимі реального часу сканувати все, що відбувається в соціальних мережах. Всі проблемні питання, які відбуваються на форумах, Facebook, Instagram, Telegram. Про що люди говорять, які в них проблеми, де погані послуги, на що вони жаліються. Паралельно аналізувати всі звернення громадян в контакт-центри і виводити проблематику дашбордами з ключовими темами чиновникам і міністрам.

Дуже часто політики відірвані від реальності. Тим паче, що зараз активні бойові дії, багато зруйнованого майна, багато проблем у людей, потрібно в режимі реального часу розуміти, що відбувається.

Україна швидко змінюється. Сьогодні ми, напевно, найкраща територія в світі, де можна застосовувати різні технології. На жаль, це відбувається тому що в нас війна. Але якщо проаналізувати світову історію, то найбільші інновації завжди генерувалися або під час війни, або після війни. Для нас це час можливостей, і так співпало, що зараз відбувається нова технологічна революція.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top