Наука та технології

До людиноподібної роботи підключили ChatGPT: він став виражати емоції та малювати (відео)

Ameca вміє розпізнавати сарказм та жарти

Андроїд оснащений лицьовими м’язами і його спілкування з людьми виглядає максимально реалістичним.

Компанія Engineered Arts, яка займається виробництвом андроїдів, підключила свого робота Ameca до нейромережі від OpenAI, щоб їхня машина могла вести «усвідомлений» діалог з людиною, повідомляє The Verge.

Як одну зі своїх цілей у Engineered Arts бачать поштовх для максимальної інтеграції роботів у соціум та інженерних інновацій. Наприклад, там дуже пишаються своєю розробкою ключиці, яка повторює всі функції цього суглоба, як у справжньої людини.

Але одне із складних завдань, окрім рухів у просторі, – це людське спілкування, тому в Engineered Arts вдалися до сучасних механізмів нейромереж та використовували у своїй найпопулярнішій моделі робота Ameca штучний інтелект від компанії Open AI.

Завдяки чат-боту ChatGPT, андроїд вміє усвідомлено відповідати на запитання та з урахуванням того, що інженери оснастили обличчя робота м’язами, то емоційне забарвлення відповідей та реакція на запитання виглядає дуже реалістично.

Ameca вміє розпізнавати сарказм та жарти, має власні «спогади», а на пропозицію «вбити всіх людей» відповідає категоричною відмовою.

Також британська компанія Engineered Arts впровадили в робота Stable Diffusion, щоб він «навчився» малювати.

Ameca дає запит нейромережі, полегшує отримане зображення, а потім прораховує траєкторію руху маркера, щоб нанести потрібні лінії маркером на дошку.

У відео Ameca на запит інженера малює милого котика — і міркує, чому люди так люблять кішок. Щоправда, у процесі міркувань робот каже не «ви», а «ми» та «я» — тобто, зараховує себе до людей (ну чи щонайменше любителям кішок).

В кінці Ameca запитує інженера, як йому малюнок — і той відповідає, що це ну зовсім малюнок. Ameca відповідає: Якщо вам не подобається моє мистецтво, то ви, ймовірно, просто не розумієте мистецтво.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top