Море та порти

Фонд держмайна намагається з п’ятої спроби продати Білгород-Дністровський морський порт

ФДМУ

Відділення Фонду держмайна в Одеській та Миколаївській областях оголосило вже п’ятий аукціон з приватизації державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт», який заплановано на 7 серпня, стартова ціна — 184,9 млн грн. Про це повідомляється на сторінці у Фейсбук ФДМУ.

Нагадаємо, перший аукціон мав відбутись 3 березня при стартовій ціні 187,6 млн грн, однак ніхто з можливих покупців не подав заявки на участь в торгах.

Другий аукціон відбувся 13 березня, стартова ціна морського порту була зменшена вдвічі — 93,7 млн грн. Однак переможець не оплатив лот і втратив гарантійний внесок (18,7 млн грн) та право брати участь у торгах за цей об’єкт.

Третя та четверта спроби ФДМУ продати Білгород-Дністровський морський порт мали відбутись 6 та 14 червня 2023 року, зі стартовими цінами 184,9 млн грн та 92,4 млн грн відповідно. Однак торги знову не відбулися через відсутність заявок учасників.

Фонд держмайна повідомляє, що станом на 31 березня 2023 року кредиторська заборгованість державного підприємства становить 125,9 млн грн., в тому числі заборгованість по заробітній платі та платежам в бюджет — 96,4 млн грн.

Тобто, майбутній покупець буде зобов’язаний протягом шести місяців з дати переходу права власності, окрім вартості порту (стартова ціна 184,9 млн грн+ ПДВ), погасити борги підприємства в 125,9 млн грн.

ФДМУ

Чи вдасться ФДМУ продати ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» з п’ятої спроби, покаже час. Але досвід продажу Усть-Дунайського порту, розташованого в місті Кілія на Дунаї показав, що перемога в аукціоні не є гарантіє отримання покупцем майна у власність.

«ElitExpert» провів розслідування та з’ясував, що ДП «МТП Усть-Дунайськ» було продано на початку 2023 року, але по сьогодні новий власник не отримав на руки акт прийому-передачі об’єкта і, відповідно, не прийняв об’єкт в експлуатацію. Це пов’язано з тим, що Фонд держмайна України продав покупцеві окрім державної, і приватну власність, не маючи на це права.

До складу порту «Усть-Дунайськ» входить «портовий пункт Кілія», на території якого ведуть свою господарську діяльність портові оператори. Цілісний майновий комплекс портового пункту знаходиться у спільній частковій власності між ФДМУ та ТОВ «Морський порт Дунай-Кілія» (ТОВ «МПДК»).

94/100 частки комплексу будівель та споруд державної власності перебуває на балансі ДП «МТП Усть-Дунайськ», а 6/100 частки комплексу будівель та споруд перебувають у власності ТОВ «МПДК» та в оренді ТОВ «ЗТК».

Окрім того, ФДМУ продав навіть автомобільну дорогу, що належить Адміністрації морських портів України, яка згідно із Законом «Про морські порти України» взагалі не може бути віддана у приватні руки.

Безлад у складанні приватизаційних документів з боку Фонду держмайна призвів до судових позовів та кримінальних проваджень, а головне, що у зв’язку с цією ситуацією новий власник не має права реєструвати на себе куплене у держави майно і може взагалі скасувати угоду.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top