Здоров'я

В Одеській лікарні дітей годують неякісною їжею

ТОВ "ХАРЧУВАННЯ ПЛЮС"

Стурбовані батьки просять відповідні органи негайно відреагувати на ситуацію, яка склалася в Одеській обласній дитячій лікарні.

Нещодавно суспільство сколихнули шокуючі новини про неналежне харчування наших захисників у військових шпиталях Одеської області. Але, як виявив ElitExpert, ще більш невтішна ситуація на Одещині склалася і з харчуванням хворих дітей.

Зокрема, найбільш погана картина виявилась в Обласній дитячій лікарні, що розташована на вул. Воробйова, 3 в Одесі.

Відповідно до Договору № 011223/ВТ від 01.12.2022 року, з яким можна ознайомитися на майданчику Прозоро, постачальником послуги з лікувального харчування хворим зазначеної лікарні є ТОВ «Харчування Плюс».

Договором передбачене надання чотириразового харчування, але їжу дітям чомусь надають лише три рази в день. Персонал пояснює цк тим, що при роздачі вечері, яка відбувається близько 16-ї години, надається друга страва та йогурт. Тобто, що з них — вечеря, треба вирішувати самостійно.

Як розповіли ElitExpert батьки дитини, що знаходиться у цій лікарні, денний раціон харчування виглядає так: сніданок – манна каша та печене яблуко; обід – дуже рідкий овочевий суп та картопляне пюре з хлібною котлетою, полуденок та/або вечеря – знов манна каша та йогурт. І все.

Про смакові та якісні характеристики основних страв можна тільки промовчати – ні їх зовнішній вигляд (синенька манна каша двічі на день та дубова хлібна котлета), ні їх запах не викликають бажання це спробувати. Банальне печене яблуко – це не витвір кулінарного мистецтва, але й те зіпсоване.

Лише за одне це заслуговує на покарання кухар, який готує для хворих дітей.

Окремо про гігієну та санітарію при організації цього лікувального харчування: їжа видається у пластикових контейнерах, які у використанні вже багато часу – всюди  бруд, яким покриті ці контейнери.

Печене яблуко надається в палаті із загальної миски виделкою і кладеться зверху на цю брудну кришку. Аналогічно видається кусочок вершкового масла, який не має ніякого захисного пакування.

Батьки обурені цім та кажуть, що з такою кількістю питань до постачальника харчування, наступним медичним закладом, куди попаде дитина, буде інфекційна лікарня.  

А виробнику йогурту, який навіть не вказаний на упаковці, взагалі невідомо про вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» стосовно маркування (ст.6 Закону). Навіть з урахуванням змін в маркуванні, відповідно до Постанов КМУ від 03.03.2022 року №186 «Деякі питання маркування харчових продуктів в умовах воєнного стану».

Оскільки йогурт відноситься до швидкопсувних продуктів харчування, інформація про цей продукт повинна бути розміщена в повному обсязі. В нашому випадку вказані «дата вжити до» та назва виробника або торгової марки (це невідомо), але відсутня така корисна та обов’язкова інформація, як: інформація про умови зберігання; про наявність у вмісті продукту складових, які викликають алергічні реакції або іншу непереносимість, адже вказано, що йогурт містить наповнювач «Злаки», без вказівки, які саме; взагалі відсутня інформація про те, з чого цей йогурт зроблений та яка його енергетична цінність; відсутні, навіть, контактні дані виробника. Все це є кричущим порушенням прав дітей.

При тому слід зазначити, що у липні 2021 року у цього постачальника вже була історія з отруєнням п’ятьох дітей віком від 4 до 15 років, але, як бачимо, кардинальних змін не сталося. Невже, для того щоб почати діяти та виправити поточну ситуацію, відповідальні особи очікують на більшу кількість жертв?

Зважаючи на всі перелічені вище недоліки лікувального харчування дітей та повну антисанітарію при роздачі такого харчування, стурбовані батьки просять відповідні органи негайно відреагувати на ситуацію, яка склалася в Одеській обласній дитячій лікарні та вжити всіх необхідних заходів для приведення організації дитячого лікувального харчування у відповідність з чинним законодавством України.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top