Експертний клуб

Власник Telegram Павло Дуров дав інтерв’ю журналісту Такеру Карлсону

Telegram дуров

Головні тези

Засновник та власник месенджера Telegram Павло Дуров дав майже годинне інтерв’ю американському журналісту, колишньому ведучому Fox News Такеру Карлсону.

Головні тези

 • Дуров зазначив, що головне для нього — це незалежність месенджера. Він пишається тим, що додаток на сьогоднішній день є символом свободи слова та цензури у додатку ніколи не буде.
 • Дуров намагається не приїжджати у великі геополітичні держави (Росія, Китай, США). Павло заявив, що їздить лише до тих країн, «чиї дії відповідають цінностям Telegram».
 • Офіс Telegram знаходиться в Дубаї (ОАЕ) через політичну нейтральність країни. Дуров намагався відкрити офіс у Берліні, Лондоні та Сінгапурі, але скрізь зіткнувся з бюрократією.
 • Дуров мав ідею залишитися в Сан-Франциско. Однак, коли він одного разу повертався додому, на нього напали на вулиці троє невідомих та спробували вирвати з рук телефон. Для нього це стало шоком.
 • На Дурова в Штатах тиснуло ФБР, в аеропорту зустрічали агенти спецслужби, приходили до нього додому, хотіли «налагодити стосунки» для того, щоб мати більше можливостей контролювати месенджер. Востаннє, коли Дуров приїжджав до США разом з інженером, ФБР намагалися таємно найняти його співробітника.
 • Усі заяви про його співробітництво з ФСБ та урядом Росії не мають доказів та є дискредитацією.
 • Дуров сказав, що його застосування часто використовують під час протестів — у Білорусі, Гонконгу, Казахстані, Барселоні. Але Telegram доступний всім — це нейтральна платформа.
 • Витрати на рекламу Telegram дорівнюють нулю, а кількість користувачів месенджера може перевалити за мільярд людей уже цього року. Наразі додатком користуються близько 900 млн осіб.
 • Найбільший тиск на Telegram чинять Apple і Google, а не уряди. Компанії натякали, що якщо не дотримуватимуться правил щодо їхньої цензури, то месенджер може бути видалений.
 • Розроблені США платформи є ненадійними з погляду безпеки. Мова як про iPhone, так і про Android.
 • Заявив, що Марк Цукерберг намагався скопіювати його ідеї. Під час зустрічі понад 10 років тому Дуров розповів колезі про поточний проект, але змінив інформацію, внаслідок чого Цукерберг спробував вкрасти «підроблений» задум.

Також Дуров розповів про спроби американської влади чинити тиск на діяльність Telegram

За його словами, після подій у Капітолії у січні 2021 року компанія отримала листи як від Демократичної, так і від Республіканської партії. Причому їхні запити суперечили один одному: демократи погрожували розглядом за відмову розкривати конфіденційні дані користувачів, а республіканці заявили, що якщо компанія надасть дані на запит демократів, то порушить конституцію США. Платформа вирішила проігнорувати обидва запити.

Про гроші

«У мене на банківському рахунку або в біткоїнах уже десять років лежить кілька сотень мільйонів доларів. І я нічого з ними не роблю. Я не маю ні нерухомості, ні літаків, ні яхт. Я не думаю, що такий спосіб життя підходить мені. Мені подобається зосереджуватись на тому, що ми робимо з Telegram».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top