Інтерв'ю

Український майстер Юрій Пузік: наші глюкофони заворожують світ — від США до Мадагаскару

На масштабному Фестивалі українських брендів «WOW ART UKRAINE – Мистецтво вільних людей», який пройшов в Одесі 26 травня, зібралися дуже різноманітні учасники. Цей захід мав на меті згуртувати людей, які навіть у складні часи війни продовжують активно представляти українську культуру та ідентичність у світі, просуваючи українську мову, бренди, музику та мистецтво.

Одним із учасників фестивалю став Юрій Пузік, власник майстерні глюкофонів PUZZ Drums. Він же у березні був партнером Благодійного аукціону «Волонтерський оберіг» в Одесі. 

Зараз він представляв свій проект під назвою «Музика як подорож в глибину української душі. Таїнство візерунків глюкофонів». Саме про цю унікальну тему ElitExpert і поспілкувалися з ним за лаштунками фестивалю. 

— Коли хтось чує звук глюкофону вперше, то зазвичай залишається враженим. Це виглядає, як музика з іншого світу. Юрію, розкажіть, будь ласка, як ви відкрили для себе ці музичні інструменти і що спонукало вас зайнятися їхнім виробництвом?

— Все почалося з того, що один мій приятель показав мені такий інструмент. Я відразу подумав, що це дуже класно і мені сподобалася ідея поєднання моєї любові до металу з музикою. Це було щось нове і захоплююче, і я вирішив створювати такі інструменти сам.

Я вважаю, що глюкофони підходять абсолютно кожному. Для цих інструментів немає вікових обмежень, для них не потрібні ноти й спеціальні знання. Гра на глюкофоні – це абсолютна свобода і творчість.

— Часто глюкофони асоціюють із медитацією. Як ви вважаєте, чому так відбувається, і які ще можливості відкриває цей інструмент?

— Дійсно, багато хто сприймає глюкофон як інструмент для медитації через його заспокійливий та мелодійний звук. Проте кожен музичний інструмент можна використовувати різними способами —  можна грати на сцені, а можна й вдома — для самого себе.

—  Скільки часу ви вже займаєтеся виробництвом глюкофонів і чим це було для вас на початку роботи: бізнесом, хобі, чи чимось іншим?

— Займаюся цим я вже п’ять років. Перший рік я працював сам, а тепер у нас ціла команда. Важко сказати, що це було на початку. Коли я вперше побачив глюкофон, я одразу зрозумів, що хочу їх робити сам. Моя дружина допомагала мені у всьому, чим могла.

—  Як саме виглядає процес виробництва?

 — Насправді, процес досить багатоетапний. Спочатку ми вирізаємо форму з металевих листів, використовуючи станки для формування напівсфер. Потім за допомогою лазера виготовляємо пелюстки, після чого наносимо гравіювання. Далі йде процес зачищення, після якого обжигаємо глюкофон, щоб надати йому такі кольори. Потім йде процес налаштування інструменту, після фарбування відбувається фінішне налаштування, і на завершальному етапі глюкофон покривається лаком, склеюється, перевіряється і тоді вважається повністю готовим.

— Скільки часу зазвичай потрібно, щоб зробити один глюкофон?

— Залежить від його розміру. Наприклад, щоб зробити один середній глюкофон, потрібно приблизно 8-10 робочих годин. Це досить кропітка робота, яка вимагає точності і уваги до деталей. 

Загалом, процес виготовлення для кожного розміру має свої особливості. Приміром, маленькі глюкофони легше налаштовувати, а великі — важче.  У великих глюкофонах на кожній пелюстці багато нот — один обертон, другий, третій… Власне кажучи, там може бути цілий акорд, який потрібно налаштувати, і це вимагає більше зусиль. А натомість у маленьких глюкофонів — більш складний дизайн. 

—  Чи часто покупці просять вас провести майстер-класи з гри?

—  Я наразі не маю часу на проведення майстер-класів, але є викладачі, які спеціалізуються на навчанні грі на глюкофонах. Вони працюють у Києві та в Карпатах, де можна навчитися основам гри…

— Якщо зазирнути у перспективу, які ваші плани на майбутнє стосовно виробництва глюкофонів? Воно залишиться таким, можна сказати, ручним, чи ви плануєте поставити виробництво на потік і виготовляти їх у великих обсягах?

—  Я впевнений, що наші глюкофони стануть одним із провідних та всесвітньо відомих брендів. Наш підхід до виробництва може з часом еволюціонувати, але ми завжди будемо зберігати високу якість та унікальність кожного інструменту.

— Звідки ваші покупці? Чи обмежується ваш ринок лише Україною?

— Ні, зовсім ні. Ми продаємо глюкофони не тільки в Україні. Основні країни, де ми маємо клієнтів, це Сполучені Штати Америки, Німеччина, Франція та Великобританія. А ще були у нас покупці з різних куточків світу від Нідерландів і Японії до таких екзотичних місць, як острова Французької Полінезії та Мадагаскару.  

Спілкувалась Олена Овчиннікова

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top