Експертний клуб

Скасування зернової угоди для Росії, черговий програш – експерт

aleksandr-kovalenko-690

Шантаж Росії уже не стільки лякає, скільки дратує

Про вихід Росії із зернової угоди, та чому це чергова ганьба для самої ж Росії розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір», Олександр Коваленко.

Як відомо, сценарій продовольчої кризи Росія намагалася застосовувати для того, щоб шантажувати міжнародне співтовариство, яке підтримує Україну. Зокрема, провокуючи голод в Африці, Москва намагалася дестабілізувати Європу, генеруючи передумови для гуманітарної катастрофи та навіть спалах радикалізму.

Однак міжнародне співтовариство змогло натиснути на РФ, особливо після того, як вона не змогла повноцінно контролювати північно-західну частину Чорного моря і терорист пішов на угоду.

Але, ось, невідомі безекіпажні катери (БЕК), належність яких Україні росіяни не можуть довести, а навіть якщо й так, то росіяни явно забули, що вони з Україною воюють, і вона має повне право на знищення їхніх військових об’єктів та військових кораблів.

 І що робить Росія? Закочує істерику і розриває угоду.

Якщо чесно, щоразу, коли вони терплять якусь ганьбу, вони закочують істерику і пускаються у примітивний шантаж. Зазнають поразки на Північному плацдармі – загрожують вибухом Чорнобильської АЕС! Зазнають поразок на Півдні – загрожують вибухом Запорізької АЕС! Зазнають поразки на Харківщині – загрожують застосуванням ядерної зброї. І так далі. Кожне фіаско – це істерія та примітивний, безглуздий шантаж.

І ось, Росія не змогла запобігти атаці на свої бойові кораблі, носії крилатих ракет «Калібр», які регулярно обстрілюють мирні міста та цивільну інфраструктуру України, кількох БЕК, що нібито стало для неї приводом для розриву угоди.

Насправді ця угода їй уже давно була як кістка у горлі, і вона шукала привід. Хоч якийсь! Але за підсумками розриву цієї угоди, що зміниться? Україна голодуватиме? Зрозуміло – ні. Адже це з України вивозять зерно, яке потрібне, щоб забезпечити продовольством інші країни.

Судна із зерном перестануть ходити? Можливо, але якщо ні, то питання, а що зробить Росія? Почне обстрілювати судна інших країн? Чи робити інші дії, що вимагають міжнародної реакції? Реакції, яка Росії, яка зазнає на морі тотальної поразки та приниження від країни, яка не має в даний момент флоту, буде дуже неприємною.

Удар по російських військових кораблях деякими БЕК був настільки болючий для росіян, що вони в істериці кинулися на чергові граблі плазом, принижуючи себе на всіх рівнях.

Але, що найголовніше, це приниження може для Росії найближчим часом мати ще більші наслідки. Оскільки їхній шантаж уже не стільки лякає, скільки дратує. А тому, хто дратує, зазвичай, хочеться начистити фізіономію, коли він не розуміє цивілізованою, нормальною мовою. І Росія до такої побутової ситуації дедалі ближче, але вже на геополітичному рівні.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top