Еліта

Михайло Поживанов: Світ вже зрозумів, що з цим режимом в РФ потрібно закінчувати

mikhaila-pozhivanov oleg radkovskiy

Весь цивілізований світ чудово розуміє, що Росію потрібно покарати за все що вона робить

Через зміну прем’єра у Великобританії та вибори до сенату США з’являється багато інформації у ЗМІ, що це може негативно вплинути на підтримку України у військовому та фінансовому плані. Про настрої країн заходу та неминуче переформатування міжнародних відносин розповів ElitExpert політик, доктор технічних наук, професор Михайло Поживанов, який очолює Одеську міську організацію партії ВО «Батьківщина».

ПІДТРИМКА УКРАЇНИ ЄВРОПОЮ ТА США

Меседж про зменшення підтримки України нашими партнерами просуває Росія, вони розповідають, що захід не налаштований і надалі підтримувати нашу країну у війні, як зброєю так і фінансово, це чисто російський наратив.

Я багато спілкуюсь із друзями та знайомими в США, і всі кажуть одне – підтримка України досить висока. Кілька днів тому в Україні була група сенаторів від обох партій США, вони зустрілись із президентом Зеленським і підтвердили, що всі зобов’язання які закладені у бюджеті США на 2023 рік буде виконано. Бюджетний рік у них починається першого жовтня, тому незалежно від результатів виборів, все що заплановано по ленд-лізу буде виконуватись.

Окрім того, країни Європейського союзу та Європарламент також підтверджують свою підтримку України та очікують від нашого уряду виконання усіх вимог по вступу до ЄС.

У свою чергу і нашому уряду потрібно максимально продуктивно працювати по якнайшвидшому прийняттю України до ЄС, бо це дасть можливість країні долучитись до різний програм фінансування та підтримки з боку країн-членів Європейського союзу.

Ми ж розуміємо, що розвиток Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії відбувається за рахунок спільних коштів ЄС. І тому, якщо ми будемо долучені до програм інфраструктури, медичних, та інших соціальних програм по вирівнюванню планів та стандартів, котрі сьогодні існують в ЄС, ми зможемо повністю оновити країну. Тому ми зобов’язані виконати усі домашні завдання по вступу до Євросоюзу і вимагати потім від них відповідного фінансування та підтримки України. Наші керівники з різних гілок влади мають розуміти, що і від їх дій, від їх корупційних скандалів залежить і перемога і, по великому рахунку, майбутнє України.

ПОСИЛЕННЯ КОНТРОЛЮ

Якщо проаналізувати Помаранчеву Революцію та Революцію Гідності, ми чітко бачимо, що в обох випадках до влади прийшли ті ж самі мародери та бариги що й раніше були. А в країні на жаль нічого не змінилося.

Тому контроль з боку заходу потрібен. Всі думають, що війна об’єднала країну і все зміниться, а «Велике Будівництво» як було, так і залишилось. Тим більше, коли наші партнери дають нам свої кошти. Інша справа, якщо б Україна заробляла сама, тоді наші олігархи говорили б — чого ви лізете, ми самі заробили, самі до бюджету заплатили, самі ним хочемо і розпоряджатись.

Але коли сьогодні країни заходу, МВФ, ЄБРР та інші інститути Євросоюзу даю нам мільярди прямої допомоги, то в цій ситуації, на мою думку, вони мають право запитувати та контролювати куди витрачаються ці кошти.

ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД БРИТАНІЇ

Свого часу я багато вивчав їх державну систему управління, бував на засіданні парламенту у ложі для гостей, мав розмови тоді ще принцом Чарльзом, сьогоднішнім королем Британії. Також зустрічався з Борисом Джонсоном у 2012 році, на презентації його книги, тоді він був міським головою Лондону, тому за моїм досвідом, можу упевнено сказати що система та інститути влади Великобританії працюють правильно.

Можливо це боротьба за виживання в старої консервативної Британії. Бо коли Ліз Трасс балотувалась в прем’єри, було розуміння що вона переможе, бо навряд чи британці довірять владу Ріші Сунак, що є індусом за походженням. Тим паче у неї не було чіткої економічної програми, але вона перемогла та очолила уряд.

Сьогодні склалась інша ситуація, на яку напевно вплинула і смерть королеви і стан економіки, тому лідером Консервативної партії та прем’єром обрали Ріші Сунак.

У випадку з Британією ми теж маємо російський наратив. Вони закидають, що новий прем’єр був призначений без проведення виборів, і як Європа сміє щось вказувати Росії за їх вибори після цього. На відміну від тієї ж РФ, у Британії ця процедура працює вже багато років, партії висунули кандидатів на посаду прем’єра, один з них зняв свою кандидатуру, в результаті Консервативна партія виграла – вона й несе відповідальність за свого представника. Якщо щось буде не так, всі обуряться і його звільнять.

КРАЇНИ СВІТУ ВЖЕ ВСЕ ЗРОЗУМІЛИ

Уряди західних країн розуміють, що більшість їх населення ЗА допомогу Україні та проти диктатури, яку влаштовує Путін, коли всі міжнародні домовленості порушуються і межі держав просто не признаються.

Сьогодні Великобританія, в незалежності від прізвища премєр-міністра та Італія, де теж відбулась зміна голови уряду навіть будуть змушені продовжувати допомагати Україні. Вони розуміють, що йде війна за збереження їх цінностей демократії та свободи, бо сьогодні гратися і заплющувати очі, як робило все світове товариство в 2014 році вже не час.

Коли з 1991 року було чітко окреслено та домовлено про кордони країн та їх визнання усім світом, а потім хтось каже, що йому так не подобається, я тут відхоплю частину території. Тодішній президент США Барак Обама заплющив очі, Ангела Меркель теж, як і решта керівників держав, у підсумку Крим анексували, з’явились ЛНР і ДНР, і всі світові лідери промовчали.

Мовчали до 2022 року, але сьогодні вони всі реально розуміють, що їх мовчазна згода сприяла подальшим діям Путіна. Якщо б він у 2008 році отримав за Грузію відповідний ляпас, то можливо війни й не було б. Європа і світ вже зрозуміли, що з цим режимом у РФ потрібно закінчувати, інакше це може торкнуться і їх країн.

Це стосується і ООН, у багатьох виникало питання, а куди вони дивляться, чому нічого не роблять. Коли створювалась ООН, ніхто не думав, що країни-члени ради безпеки організації, маючи право вето, будуть настільки безвідповідальними. Тому я переконаний, що статути ООН та інших міжнародних організацій потребують перегляду та змін, бо ця війна показала, що в такому стані світовий порядок та домовленості на сьогодні вже не працюють і весь цивілізований світ чудово розуміє, що Росію потрібно покарати за все що вона робить.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top