Експертний клуб

Російська економіка та санкції — експерт

russia sanctions

Головна цитата минулого тижня в російських ЗМІ: російський президент на з’їзді РСПП звернувся до тих, хто тримав гроші за кордоном, бо там надійніше. «А зараз?». Редактор «Ъ FM» Іван Якунін з цього приводу розмірковує: зважаючи на все, напрошується висновок, що активи повинні залишатися в Росії. До того ж, Путін каже: ті, хто не поїхав, виявилися розумнішими. Тоді спробуємо простежити долю грошей, які з 24 лютого 2022 лежали на рахунках російський банків.

Перші наслідки настали одразу. Те, що було довірено брокеру, знецінилося в середньому вдвічі. Падіння тривало кілька днів, доки ЦБ просто не закрив торги.

Були валютні рахунки? Це теж необачно: деякі банки опинилися під блокуючими санкціями першого ж дня. Доступ до доларів та євро втрачено. Якби вони опинилися за кордоном, проблем би не було, якщо тільки в чорний список не потрапив сам клієнт.

Далі час йшов на тижні. Новий санкційний пакет – нові банки без SWIFT. Шансів вивести гроші за кордон ставало дедалі менше. А втратити їх через блокування все більше. Усе це ускладнювалося величезними комісіями та тривалими перевірками переказів.

Вирішили ризикнути та зберегти валюту в Росії? Окей, але зняти більше $10 тис. не можна, натомість можна спостерігати, як вона перетворюється на фантик: валютні обмеження обвалили курс зі 120 руб. за долар до 50. Досить надійно.

Не було валюти, але були рублі? Не рятує: інфляція 20% за кілька місяців, споживач змушений конвертувати гроші в товари, доки цінники змінюють щогодини. До кінця року погасили до 12%, але ставка низька і депозити від такого не збережуть.

#Невтішний підсумок: минулий рік змінив дуже багато. За аналогією з Володимиром Путіним можна легко підібрати кілька прикладів. Скажімо, Росія була найбільшим постачальником газу до Європи. А зараз? Федеральні бюджети кілька років були профіцитними. А зараз? У Росії були тисячі іноземних компаній. А зараз? Президент переконаний, що на Заході ще гірше, і «навіть по ріпу доведеться до нас їхати». Ось тільки Росія не входить до списку найбільших експортерів: там якраз Китай, США та Європа.

Редактор «Ъ FM» Іван Якунін спеціально для @kfm936

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top