Новини

НАТО може направити до 300 тисяч військових до кордону з РФ — Politico

russia sanctions

Зазначається, що перший ешелон військ НАТО може складатися з близько 100 тисяч солдатів

В Альянсі заговорили про зміцнення своїх східних рубежів та необхідність направити на лінію кордону військовослужбовців.

Протягом кількох найближчих місяців НАТО планує прискорити зусилля зі накопичення обладнання вздовж східного краю альянсу та планує розмістити там десятки тисяч військових. Вони зможуть прийти на допомогу союзникам у короткі терміни.

Як пише Politico, такий крок має на меті зупинити Росію від розширення війни за межі України. Проте, щоб його реалізувати, НАТО має переконати окремі країни надати різні елементи: солдатів, навчання, кращу інфраструктуру, а також велику кількість дороговартісної зброї, обладнання та боєприпасів.

Зазначається, що на тлі занепокоєння обсягами власних запасів зброї, що виникло у деяких країнах, а також гострою потребою України у великій кількості снарядів, є ризик, що не всі союзники по НАТО зроблять внесок у нові плани альянсу посилити східний край.

«Якщо нема когось, хто готує страву і каже всім, що принести, тоді всі принесуть картопляні чіпси, тому що картопляні чіпси дешеві, їх легко придбати. Нації радше принесуть картопляні чіпси», – пояснив колишній заступник помічника міністра оборони США з питань європейської політики та політики НАТО Джеймс Дж. Таунсенд молодший.

Видання наголошує, що це виклик, з яким НАТО стикалося в минулому. Експерти побоюються, що це може стати постійною проблемою для альянсу, оскільки війна Росії проти України затягується на другий рік. У той час, поки США та ЄС будують плани отримати більше зброї, процес поповнення запасів неминуче займе час.

«Це може завадити прагненням НАТО. Військові лідери цієї весни подадуть оновлені регіональні плани оборони, які мають допомогти переглянути те, як альянс захищає 1 мільярд своїх громадян. Цифри будуть великими, і чиновники висувають ідею про до 300 тисяч військових НАТО, необхідних для того, щоб допомогти запрацювати новій моделі. Це означає багато координації та умовлянь», – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що перший ешелон військ НАТО може складатися з близько 100 тисяч солдатів, готових до висування протягом 10 днів. До його складу можуть входити військові з Польщі, Норвегії, Естонії, Латвії і Литви.

Другий ешелон військ, пише видання, підтримуватиме цих солдатів, готових до розгортання протягом 10-30 днів з таких країн, як Німеччина.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top