Економіка

В Чорному морі буде гуманітарний коридор — заява ВМС

зерно

ВМС України заявили, що наразі Україна відкриває гуманітарний коридор для кораблів, які з початку війни застрягли в портах Чорного моря. Новий маршрут розробили для того, щоб звільнити вантажні судна, які були заблоковані портах Чорноморську, Одеси та Южного з початку повномасштабного вторгнення РФ.

У Військово-морських силах України наголошують, що пропускати будуть «лише судна, власники або капітани яких офіційно підтвердять готовність до роботи в таких умовах». Морські перевізники та страхові компанії вже висловили занепокоєння, щодо питання безпеки в акваторії Чорного моря.

Маршрути для коридору вже були запропоновані Україною Міжнародній морській організації (IMO).

«Коридор буде дуже прозорим. Ми розмістимо камери на кораблях і буде трансляція, щоб показати, що це суто гуманітарна місія і не має військової мети», – сказав агентству Reuters речник ВМС України Олег Чалик.

Росія поки не надала коментарів щодо ініціативи України, а в ООН дуже стримано відреагували на запропонований гуманітарний коридор.

Зокрема, заступник речника ООН Фархан Хак сказав: «Безпечна навігація для торгового судноплавства була однією з переваг Чорноморської ініціативи, яку ми сподіваємося відновити».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top