Економіка

Світові інвестиції в блокчейн-проекти за серпень становлять майже $470 млн

За результатами серпня 2023 року 85 стартапів та проектів залучили фінансування на загальну суму в $469,79 млн, повідомляє видання Incrypted.

Лідером за сумою залученого фінансування став криптовалютний сервіс BitGo, який отримав $100 млн. Фірма не розкрила своїх інвесторів, проте повідомила, що всі вони базуються в США та Азії. Компанія заявила, що в результаті останнього раунду фінансування її оцінка досягла позначки в $1,75 млрд.

Також інвестиції у $100 млн залучив проект STELSI. Він отримав фінансування від фонду NGC Ventures, що спеціалізується на інвестиціях у сектори Web3 і метавсесвіту.

За ними, за обсягом отриманого фінансування йдуть:

  • ZetaChain — $27 млн. Платформа залучила кошти від Blockchain.com, Sky9 Capital, Jane Street Capital, VistaLabs, Human Capital, Vy Capital, CMT Digital та інших. ZetaChain заявляє, що на платформі було розгорнуто понад 27 000 контрактів dApp з широкого спектра сторонніх застосунків. За даними протоколу, в його тестовій мережі було виконано понад 13 млн транзакцій більш ніж 1,7 млн користувачами.
  • Jada Ai — $25 млн. Проєкт в галузі штучного інтелекту (ШІ), який використовує блокчейн, отримав фінансування від інвестиційної групи LDA Capital. Стартап спрямований на надання ШІ-послуг, які допомагають організаціям ухвалювати рішення і розширювати їхню діяльність. Капітал буде використано для зростання команди розробників проєкту і додавання нових організацій.
  • Socket — $20 млн. Стартап, що надає інструмент сканування для виявлення вразливостей безпеки у відкритому вихідному коді оголосив про залучення інвестицій. Раунд фінансування серії А очолив фонд a16z. Також участь у раунді взяли Abstract Ventures, Wndrco, Unusual Ventures та декілька приватних інвесторів. Новий капітал спрямують на розширення команди і підтримки більшої кількості мов програмування та інтеграцій.

Низка проєктів відзвітувала впродовж серпня про залучення фінансування, проте не розкрила суму інвестицій.

Серед них: Conductive.ai, Terminal3, Inworld AI, Kinza, AltLayer, Sleepless AI, KiloEx, Digital Entertainment Asset, WISe.ART, Coin98 Finance, Wolf Game Wool, Rocket Pool, BubbleAI, Port3 Network, OtherDex, AegisWeb3, Friend.tech, UXUY, Moonbox, Delphinus Lab, Relayz Network, Pendle, LuminaDEX, Irreverent Labs, Cryptoworth, BitOasis, Bedu, ProsperEx, Lyvely. 

Окрім того, багатомільйонні інвестиції залучили проєкти, що розробляють рішення на базі штучного інтелекту. 

Динаміка

Найбільшу суму інвестицій в розмірі $182,5 млн проекти залучили в третій тиждень місяця — в період з 14 по 20 серпня. 

Останній тиждень серпня відзначився загальним фінансуванням на $119,4 млн. Серед проєктів, що отримали інвестиції: вищезгаданий STELSI, Web3-стартап DeForm ($4,6 млн), орієнтована на розгортання майданчиків для NFT-торгівлі FirstMate ($3,75 млн), протокол ліквідного стейкінгу біткоїна Stroom Network ($3,5 млн), Web3-проєкт IronMill ($2,6 млн), команда Tako Protocol ($2 млн), BuidlerDAO, проєкти GPU.Net та CoralFinance (по $500 000).

Також інвестиції залучили, проте не розкрили суму, такі проєкти, як BEDU, ProsperEx та Lyvely.

Інвестори та сегменти

Найактивнішим інвестором в серпні був Binance Labs. Найбільше уваги венчурний фонд приділив DeFi-проєктам. Втім, більшість стартапів, до фінансування яких долучався Binance Labs, не розкривали суму інвестицій.

У фокусі інвесторів у серпні перебували Web3-проєкти та сектор децентралізованих фінансів:

Зазначимо, що в серпні 2023 спостерігається зниження інвестицій порівняно з попереднім місяцем. Тоді, за даними CryptoRank, криптопроєкти отримали фінансування на понад $700 млн. Нагадаємо, у липні Polychain Capital залучила $200 млн у четвертий венчурний фонд.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top