Економіка

Росія повертається до «зернової угоди»

zernoviy koridor

Україна надала «письмові гарантії» щодо невикористання зернового коридору для ведення бойових дій проти РФ.

Міністерство оборони РФ заявило, що Росія відновлює реалізацію «зернової угоди», призупиненої минулого тижня. Приводом для повернення стали «письмові гарантії» від України щодо невикористання зернового коридору для ведення бойових дій проти РФ.

Президент Туреччини Ердоган заявив, що говорив з Путіним щодо «зернового коридору», а сьогодні поговорить із Зеленським. Він також оголосив, що зерновий коридор для експорту українського продовольства запрацює з 2 листопада, як це було раніше.

За його словами, міністр оборони Росії Сергій Шойгу зателефонував до свого турецького колеги, щоб повідомити про відновлення логістичних операцій.

Тим часом російська сторона, яка спочатку хотіла зірвати угоду, офіційно підтвердила, що робота «коридору» відновлюється.

«Завдяки участі ООН та сприянню Туреччині вдалося отримати необхідні письмові гарантії з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів для ведення бойових дій проти РФ», — заявили у силовому відомстві Росії.

Нагадаємо, минулого тижня РФ заявила, що тимчасово призупинила свою участь у «зерновій угоді». Москва пояснила свій крок так званим «терактом» у Севастопольській бухті, де постраждали кораблі Чорноморського флоту РФ.

У свою чергу Президент Зеленський зазначив у відповідь на звинувачення, що Україна продовжує виконувати умови угоди, яку наша країна підписала з Організацією Об’єднаних Націй та Туреччиною та закликав «заспокоїти Росію».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top