Море та порти

Експорт через порти «Великої Одеси»: Росія призупиняє участь у зерновій угоді

Україна очікує на реакцію Туреччини та ООН на російські заяви про вихід з «зернової ініціативи»

Рішення ухвалено нібито через «терористичний акт проти кораблів Чорноморського флоту та цивільних суден, задіяних у забезпеченні безпеки зернового коридору».

Заява МЗС Росії про «чорноморську ініціативу» щодо вивезення українського продовольства:

«29 жовтня українські збройні сили під прикриттям гуманітарного коридору, створеного в рамках реалізації «чорноморської ініціативи» з вивезення української сільгосппродукції, завдали масованого авіаційного та морського ударів з використанням безпілотних апаратів по кораблям та інфраструктурі Чорноморського флоту Росії на військово-морській базі.

У зв’язку з діями українських збройних сил, якими керували британські фахівці, спрямованими у тому числі проти російських судів, які забезпечують функціонування зазначеного гуманітарного коридору (що не можна кваліфікувати інакше, ніж теракт), російська сторона не може гарантувати безпеку цивільних суховантажів, які беруть участь у «чорно », і зупиняє її з сьогоднішнього дня на невизначений термін. Відповідні вказівки надано російським представникам у Спільному координаційному центрі у Стамбулі, який контролює транспортування українського продовольства».

Українські військові поки що не мають офіційного підтвердження знищення кораблів Чорноморського флоту після «атаки» БПЛА в Севастопольській бухті в суботу, 29 жовтня.

Про це повідомила керівниця пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

«Наразі офіційного підтвердження немає, але є розуміння, що при такому побоюванні «бойових комарів» і використання проти них агресивної системи ППО може бути абсолютно зворотня реакція. Тому, коли по «комарах» б’ють С-300, наприклад, то ці ракети мають дуже велику руйнівну силу і руйнують вони те, що насправді винне у створенні цієї ситуації», – сказала вона.

Таким чином, невдалий пуск ракет ППО цілком може бути такою причиною.

Україна очікує на реакцію Туреччини та ООН на російські заяви про вихід з «зернової ініціативи», — прес-секретар президента Никифоров

Втім, росіяни і раніше неодноразово шукали приводи для виходу зі зернової угоди.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top