Економіка

Росія обходить санкції, щоб забезпечити постачання ключових мікросхем для війни

За словами високопоставленого європейського дипломата, Росія, схоже, успішно обходить санкції Європейського Союзу та Великої сімки, щоб забезпечити важливі напівпровідники та інші технології для своєї війни в Україні — пише видання Bloomberg.

Сучасні мікросхеми та чіпи, що виробляються в Європі, до Росії привозять через треті країни в обхід санкцій ЄС та G7. 

«За словами високопоставленого європейського дипломата, Росія, схоже, успішно обходить санкції Європейського Союзу та Великої сімки, щоб забезпечити безпеку напівпровідників та інших технологій, необхідних для її війни в Україні», — повідомляє видання.

При цьому російський імпорт встиг повернутися до довоєнного рівня 2020 року і необхідні високоточні деталі РФ отримує в обхід санкцій.

«Аналіз даних про торгівлю показує, що передові мікросхеми та інтегральні схеми, зроблені в ЄС та інших союзних країнах, поставляються до Росії через треті країни, такі як Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Казахстан», — повідомило джерело.

Також інсайдер повідомив, що збільшилися постачання до РФ з Китаю, оскільки Пекін став грати все більшу роль у постачанні Москви. Дипломат звернув увагу на те, що країни, які постачають Росії європейські підсанкційні товари, самі не ввели обмеження, проте більшість з них при цьому заперечують свою допомогу РФ.

Зазначається, що експорт технологічних товарів деяких країн до Росії, які можуть бути використані у військових цілях, зріс фактично від нуля до мільйонів доларів.

Так, наприклад, 2022 року Казахстан експортував до РФ напівпровідників на 3,7 мільйона доларів, хоча на початок війни аналогічний показник становив 12 тисяч доларів.

Також з 2017 по 2021 рік Росія щорічно закуповувала в ЄС, США, Японії та Великій Британії сучасні чіпи та мікросхеми на суму в середньому 163 мільйони доларів. 2022 року ця сума впала приблизно до $60 мільйонів.

Однак Туреччина, Сербія, ОАЕ та 12 інших економік у Східній Європі та Центральній Азії допомогли компенсувати цей дефіцит. У цей же період постачання високотехнологічних компонентів до цих країн із країн-союзників зросло на аналогічний обсяг.

Дипломат підкреслив, що подібні закономірності простежуються у сотнях категорій товарів, але це особливо важливо уваги, коли йдеться про сучасні чіпи та мікросхеми, які можна використовувати у військових цілях.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top