Новини

Таємниці бюджету Ізмаїла: недоречні витрати під приводом підтримки сил оборони

Ізмаїл майже оминули скандали щодо недоцільних та корупційних тендерів. Але не тому, що міська влада «правильна» і не замішана у корупційних скандалах. Навпаки, міська влада намагається приховати недоречне використання бюджетних коштів під «оборонним соусом».

Ще перед війною Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міськради освоїло майже ідеальну схему списання бюджетних коштів на ремонт вулиць. Обов’язкові процедури закупівлі робіт через ProZorro не проводились, оскільки УЖКГ посилалось на терміновість робіт у зв’язку з провалами на вулицях.

Дійсно, в Ізмаїлі періодично трапляються провали на вулицях. Це відбувається, переважно, внаслідок протікання водопровідних чи каналізаційних труб.

Або через провали в підземелля

7,1 млн грн пішло в 2020 році на поточний ремонт вулиць після провалів. В 2021 році Ізмаїльське УЖКГ провело 86 закупівель й сплатило 6,1 млн грн за такий же ремонт. Тільки за грудень 2021 року УЖКГ уклало 26 договорів для ремонту вулиць після провалів.

Невже в Ізмаїлі настільки катастрофічна ситуація, що увесь Ізмаїл в провалах й комунальники ледве встигають залатати провал, як він трапляється в іншому місці? Звичайно ні.

В 2021 році документально підтверджено необхідність поточного ремонту після провалів лише у 3-х випадках – коли, за результатами позачергових засідань Ізмаїльської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та рішення виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради, визначалась терміновість поточного ремонту каналізаційного колектору: по Болградському шосе, 35, а також по вул. Нахімова 300-б та по вул. Мічуріна, 25 (в останніх двох випадках — з відновленням дорожнього покриття після провалів).

Ось приклад переговорної процедури закупівлі в такому випадку.

Джерело https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-09-01-005733-a

З початку війни витрати на ремонт після провалів різко зменшились. Але, коли запустили спрощену процедури закупівель, Ізмаїльське УЖКГ додумалось проводити мільйонні закупівлі навіть без ProZorro, по якимось таємничим рішенням і договорам, які приховуються від громадськості. Проте ті, хто займається таким приховуванням, не враховували, що від Open Budjet використання бюджетних коштів не приховати, наприклад, як УЖКГ перерахувало 5 грудня майже 4 млн грн підряднику ТОВ «СМУ-56» за «заходи та роботи з територіальної оборони», а саме поточний ремонт шляхів евакуації, внутрішньо-дворових проїздів.

Що цікаво, при проведенні платежу не вказали жодного договору з системи ProZorro. Може через те, що цей договір не зареєстрували в ProZorro, а може через те, що в ProZorro внесено відомості про 2 договори між УЖКХ та ТОВ «СМУ-56» з втаємниченим предметом закупівлі – нема ні адрес, ні кошторису, ні договорів. Ось ці закупівлі:

  • «Поточний ремонт шляхів евакуації з облаштуванням стоянки службового автотранспорту у м. Ізмаїлі Ізмаїльського району Одеської області» UA-2023-04-27-007523-a на суму 4 919 394,35 грн. Суму зменшили в листопаді до 4 796 696,58 грн.
  • «Поточний ремонт шляхів евакуації та внутрішньо-дворових проїздів для службового транспорту у м. Ізмаїлі Ізмаїльського району Одеської області» UA-2023-06-14-011354-a на суму 6 157 564,37 грн. Суму зменшили в грудні до 5 903 635,04 грн.

Але якщо ці договори дійсно таємні, то чому для проведення платежу ці договори подаються в казначейство, як власне і акти виконаних робіт? І чому тоді платежі з’являються у відкритому доступі?

Мабуть тому, що тут немає таємниць. А є лише намір Ізмаїльської влади, посилаючись на заходи тероборони, приховати банальні договори на поточний ремонт дворів з перекладанням плитки і асфальту.

До речі, закупівлі коптера й іншого обладнання для військових, які нещодавно здійснив Ізмаїльський міськвиконком на суму 1,5 млн грн, виявились для ЗМІ зовсім не секретними. Як не секретним для ЗМІ виявилась структура бюджету Ізмаїла на 2024 рік, де закладено 60 мільйонів на Програму підтримки Сил Безпеки та Оборони.

Але обіцяти – ще не значить, що так і буде. На що будуть витрачені ці 60 мільйонів – це ще питання. Адже Ізмаїльська міськрада досить регулярно вносить зміни до бюджету. І ось ці зміни і є секретними, оскільки їх приймають як рішення з обмеженим доступом, як тут:

Тому ізмаїльська міськрада може скільки завгодно піаритись на закладанні 60 мільйонів під програму допомоги силам оборони, а потім перевести їх на інший напрямок і рішення засекретити

Коли на різноманітний поточний ремонт вулиць, провулків, внутрішньо-дворових проїздів виділяють з бюджету до 100 мільйонів, а на закупівлю коптера та інших потреб ЗСУ – до 1,5 мільйонів, стає зрозумілим, чому на прожектори для ізмаїльської протиповітряної оборони оголошується збір донатів, а не йде фінансування з бюджету.

Тому що навіть наявність мільярду у вигляді доходів в бюджету не примусить ізмаїльського мера Андрія Абрамченко посилити ЗСУ. Краще класти плитку та перестелювати асфальт через «правильні компанії», які неодноразова приймали участь в подібних тендерах.

На жаль, доки правоохоронці не звернуть увагу на всі ці приховані мільйонні тендери, Ізмаїльська влада буде перераховувати кошти на що завгодно, потім закине мільйон на один коптер і буде вважати, що допомогла ЗСУ.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top