Закон та правосуддя

Вилучення авто в ухилянтів: Веніславський сказав, чи є в цьому порушення прав громадян

Держава може обмежити право керування автомобілем в умовах воєнного стану

Конституція України допускає обмеження прав і свобод людини та громадянина, зокрема в питаннях володіння і користування, розпорядження своєю власністю. Тому тимчасове обмеження права керування власністю не виходить за межі допустимих норм. Про це сказав народний депутат України, кандидат юридичних наук, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв’ю OBOZ.ua.

За словами члена комітету ВР, немає жодних проблем і з вилученням транспортних засобів. Йдеться про або тимчасове вилучення, або безповоротне вилучення, але з компенсацією вартості цих транспортних засобів. Це правило існує в чинному законі про мобілізацію, який передбачає можливість мобілізації транспортних засобів підприємств, організацій і громадян.

«Ми в цьому законі конкретизували, що якщо транспортний засіб є єдиним джерелом забезпечення існування людини або це єдиний у людини транспортний засіб, то він не може бути вилучений. Але якщо є більш ніж один транспортний засіб, якщо вони можуть потенційно бути пристосовані до виконання завдань сектору безпеки і оборони, то вони можуть бути вилучені», – говорить федір Веніславський.

Але йдеться винятково про специфічні транспортні засоби: вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів, особового складу, спеціальну техніку, яка може працювати в умовах бездоріжжя.

«Тому я думаю, що 90% громадян точно не варто перейматися про ці норми, які ми уточнили», – зазначає нардеп.

Він наголосив: треба розуміти, які транспортні засоби підлягають мобілізації. Збройні сили формують перелік потреб, потім у конкретних адміністративно-територіальних одиницях в областях створюються мобілізаційні замовлення і вони ставляться на облік у ТЦК і СП й можуть бути вилучені.

«Але це не означає, що вони обов’язково будуть вилучені. Легкових транспортних засобів точно в таких потребах немає», – підсумував Веніславський.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top