Закон та правосуддя

Відстрочка від призову: в законі буде перелік хвороб замість груп інвалідності, — нардеп

Від старої системи із групами інвалідності відмовляться

Нова редакція законопроєкту про мобілізацію міститиме перелік конкретних захворювань, через які людина не може бути мобілізована. Від старої системи із групами інвалідності відмовляться. Про це сказала в ефірі телемарафону народна депутатка Олена Мошенець.

Вона зауважила, що поки є лише усні домовленості щодо нового тексту законопроєкту, але висловила сподіання, що саме це буде в основі нового проєкту.

«Принаймні на вчорашній вечір він не був зареєстрвоаний, хоча вже наступного тижня ми як перламентарі дуже хочемо його бачити в комітетах і в сесійній залі принаймні на першому читанні», — зазначила нардепка.

За словами Мошенець, при роботі над новою редакцією законопроєкту, величезна увага була приділена питанню людей з інвалідністю.

«Як на мене, були дуже суттєві зрушення, тому що останній варіант (закопроєкту), про який я чула, передбачає не групи інвалідності, а визначені конкретні захворювання, які дадуть можливість мати або відстрочку від мобілізації, або не бути мобілізованим. Це стосується не лише самих військовозобов’язаних, а й членів їхніх сімей», — сказала вона.

Необхідність цих новацій Мошенець пояснила тим, що, наприклад, третя група інвалідності включає різні захворювання, деякі з яких дають змогу виконувати певні військові обов’язки. Хоча є й такі хвороби, з якими в жодному разі не можна йти в армію, наприклад, з туберкульозом.

«Кожен, хто потрапляє на захист України, незалежно, чи це буде тил, чи більш передові лінії, там не має створюватись проблем через те, що людина має ті чи інші захворювання, які потребують постійного лікування. І це буде враховано. Точно, що над цим працює профільне міністерство», — зазначила нардеп.

Також вона прокоментувала можливість залучення до захисту України ув’язнених. За словами Мошенець, мають бути розроблені критерії відбору ув’язнених до служби у війську.

«Стосовно цього питання та інформація, яка мені відома остання, мають бути розроблені критерії. І дійсно, серед ув’язнених будуть відібрані для того, щоб захищати країну… Багато хто з них кажуть, що готові. Але це складне питання, тому що з ними дуже складно працювати, вони дуже частно говорять одне, а відбувається на практиці інше. З іншого боку треба зробити відбір. І якщо ці люди дійсно можуть захищати, то звичайно нам потрібні ті, хто можуть допомогти нашим захисникам», — прокоментувала Мошенець.

Вона прогнозує, що голосування в першому читанні за новий законопрєкт по мобілізації може відбутися вже найближчого тижня.

«Все буде дуже швидко. Скоріше за все, перше читання проєкту може вийти вже на наступному тижні. Ми вже запланували комітет, бо всі чули, що ніби цей документ вже є. Головне, щоб він був зареєстрований. Далі він йде по всім відповідним процедурам», — сказала вона.

Нардеп зазначила, що всі комітети Верховної Ради вже готові розглянути текст нового проєкту і передати на голосування до сесійної зали.

«Я сподіваюсь, що це станеться настпуного тижня», — резюмувала Мошенець.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top