Новини

Представники 81 країни зустрілись в Давосі для обговорення Формули миру України

Ермак

Українська делегація взяла участь у відкритті четвертої зустрічі радників із питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики лідерів держав щодо реалізації Формули миру, яка відбувається 14 січня у швейцарському місті Давосі, повідомляє Офіс Президента.

У четвертій зустрічі беруть участь представники 81 країни та міжнародної організації, що на 15 більше, ніж були присутні на третьому подібному заході, що відбувся в жовтні 2023 року на Мальті. Зокрема, своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 – Азії, 12 – Африки, 6 – Південної Америки, 3 – Північної Америки, 2 – Океанії.

«Хорошим знаком є постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській Формулі миру. Дуже тішить, що країни регіонів Глобального Півдня дедалі більше включаються в нашу роботу. Це свідчить про розуміння: цей конфлікт у Європі є викликом для всього людства», – зазначив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак у своєму виступі.

Окремо він висловив подяку за прийом цього заходу Швейцарії, яка нещодавно приєдналась до консультацій на рівні радників, але одразу включилась у роботу.

Андрій Єрмак вкотре наголосив, що просте припинення вогню не стане завершенням російської агресії в Україні, а лише дасть нападнику паузу для накопичення сил.

«Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо, або виграємо й живемо далі. І ми боремось», – акцентував він.

ермак

Як розповів керівник Офісу Президента України, за два роки повномасштабної війни українські Сили оборони повернули понад 50 % території, яку окупувала Росія, та, маючи невеликі власні морські сили, знищили п’яту частину потенціалу Чорноморського флоту РФ та убезпечили Чорне море.

Водночас він заявив: якщо не відновити міжнародне право й територіальну цілісність України, то будь-який агресор деінде у світі зможе «завтра відхопити шмат будь-якої країни та провести там фейкові вибори під дулом пістолетів».

«Мир, якого прагне Україна, має гарантувати їй виживання, цілісність, суверенітет і можливість розвитку. Має запобігти повторенню агресії. Разом ми створили цілісну структуру досягнення такого миру. Її елементи тісно пов’язані між собою. І це єдиний шлях», – наголосив Андрій Єрмак.

На відкритті четвертої зустрічі радників у Давосі також виступили: засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб, президент ВЕФ Берге Бренде та міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top