Закон та правосуддя

Українцям повернули довоєнні податки: Зеленський підписав закон щодо повернення довоєнної системи оподаткування

Що зміниться для бізнесу та коли

Президент Володимир Зеленський підписав закон, раніше ухвалений Верховною Радою, про повернення довоєнного оподаткування, який, зокрема, передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку у 2%.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, зазначивши що з 1 серпня закон вже набуде чинності. «Президент підписав податковий закон «, — написав Железняк.

Згідно з ухваленим документом:

  • передбачається скасування можливості для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки у розмірі 2% від суми доходу;
  • скасування можливості для ФОП-платників єдиного податку І та II групи не сплачувати єдиний податок.

Крім того, законопроект №8401 передбачає:

  • часткове поновлення документальних перевірок – це торкнеться підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг;
  • поновлення штрафів за порушення податкового законодавства та порядку використання касових апаратів (РРО/ПРРО) з 1 жовтня. Але буде діяти зменшений розмір штрафних санкцій (25% та 50% вартості товару замість 100% та 150% відповідно), якщо бізнес не використовуватиме РРО (до закінчення військового стану, але не довше 1 серпня 2025 року).

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top