Закон та правосуддя

У Верховній Раді готують законопроєкт щодо мобілізації та військової служби. Що відомо

Що відомо

У Верховній раді працюють над новим законопроектом щодо мобілізації в Україні. Зокрема, може йтися про вимоги для відстрочки та правила для студентів, але фінального тексту ще немає.

Про підготовку законопроекту сьогодні повідомила заступник голови комітету парламенту з питань національної безпеки Мар’яна Безугла.

Поточний перелік основних змін які, можливо, можуть бути внесені в закон про мобілізацію. А саме:

1. Нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби, і бажає звільнитися).

2. Нові обов’язки для військовозобов’язаних щодо:

— обов’язкового проходження медичного огляду та лікування згідно з рішеннями ВЛК;
— наявності при собі військово-облікових документів, які пред’являти за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП.

3. Нові підстави для звільнення:

— за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;
— у зв’язку із звільненням з полону (крім тих, хто добровільно здався                             у полон)
— у зв’язку з достроковим розірванням контракту для курсантів жіночої статі;
— у зв’язку з наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
— у зв’язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО)

На сьогоднішній день, крім зазначених нових підстав, військовослужбовці під час дії воєнного стану мають право звільнитися з військової служби за таких підстав:

— за віком — при досягненні 60 річного віку;
— за станом здоров’я – за рішенням ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
— у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі;
— через сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).

4. Право на відстрочку від призову на військову службу педагогічним працівникам закладів фахової передвищої освіти

5. Право на проходження військової служби особам з інвалідністю (за їх бажанням), попри наявність підстав для відстрочки від призову під час мобілізації

6.Зменшується коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або яка потребує постійного догляду, до членів сім’ї першого ступеня споріднення, та усунення можливості ухилення від призову під час мобілізації шляхом оформлення фіктивного догляду за особами, які його потребують.

7. Змінюється порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають передвищу та вищу освіту.
На сьогоднішній день відповідно до законодавства України громадяни, які навчаються незалежно від вже наявної освіти та її рівня, мають право на відстрочку від призову по мобілізації. Так, кількість бажаючих навчатися під час дії воєнного стану збільшилася у 2-3 рази не тільки у зв’язку з підстав підвищення свого професійного рівня, але й для уникнення призову на військову службу. Змінами передбачається усунути можливість уникнення від призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.

8. Розширюється перелік осіб, які беруться на військовий облік, зокрема:

— які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
— які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
— яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (середнього начальницького) складу або, які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top