Закон та правосуддя

Справа на сотні мільйонів: Одеська суддя Желєзна відмовляє в клопотаннях потерпілій стороні

Одеський господарський суд продовжує розглядати резонансну справу №916/2951/23 від 12.07.2023 р. за позовом ТОВ «Динаре» (директор Дурач С.В.) про витребування із володіння ГО «ЦЗІ» нерухомого майна вартістю 42 млн грн. Веде справу суддя Світлана Желєзна.

Суть позову така: у 2017 році ТОВ «Дінаре» продало «ЦЗІ» корпоративні права виробничо-торгівельної фірми «Галатея». Директор ТОВ «Дінаре» Сергій Дурач стверджує, що покупець не сплатив вартість корпоративних прав, у зв’язку з чим їх необхідно повернути у власність ТОВ «Дінаре».

Вивчивши подані сторонами документи, вдалося встановити такі факти:

— за шість років, що минули з 2017 року, ТОВ «Динаре» жодного разу не заявляло, що покупець не виконав своїх зобов’язань;

— Сергію Дурачу належить лише 1% статутного фонду ТОВ «Дінаре», 98% – належать американській корпорації «ANB»;

– Сергій Дурач надав до суду документи, які підтверджують, що він є власником та директором «ANB».

У свою чергу, американська корпорація «ANB» звернулася до суду із зустрічним позовом та документами. Вона стверджує, що:

— Сергій Дурач ніколи не був власником «ANB» та подав до суду фіктивні документи про право власності;

— він став директором «ANB» лише у серпні 2022 р. внаслідок подання «фіктивних» документів американському реєстратору. Через три місяці цю реєстрацію було скасовано і з того часу він більше не є директором «ANB»;

— 7 листопада 2023 року було проведено загальні збори ТОВ «Динаре», на яких Дурач був знятий з посади директора.

Проте вже 11 листопада 2023 року державний реєстратор Юридичного департаменту Одеської міської ради Черненко Ю. В. скасувала реєстрацію у держреєстрі рішення загальних зборів «Динаре» від 7.11.2023. Потім, 24 листопада 2023 року, полтавський нотаріус В.А.Московець зареєстрував договір продажу частки «ANB» у ТОВ «Дінарі» Н.С.Суслову.

На думку представників «ANB», таким чином, було здійснено «рейдерське захоплення» частки «ANB» у ТОВ «Дінарі» та рейдерське захоплення самого ТОВ «Дінаре», оскільки державний реєстратор і полтавський нотаріус не мали законних прав здійснювати зазначені реєстраційні дії. .

Ця позиція корпорації полягає в тому, що законодавством чітко встановлені межі території, на якій державний реєстратор має право проводити в ЄДР реєстраційні дії, а також перелік документів, які мають представлятися для проведення реєстраційних дій;

ПОДІЇ У СУДІ

26 грудня 2023 р. суддя Світлана Желєзна ухвалила рішення про закінчення підготовчого провадження та перехід до розгляду позову по суті.

На засіданні вона відхилила відразу кілька клопотань, які б сприяли неупередженому розгляду справи. Зокрема, компанія «ANB» подала заяву про бажання вступити у справу третьою стороною, проте суд відмовив у цьому клопотанні.

Також ГО «ЦЗІ» подало клопотання про зупинення розгляду позову до розгляду Мін’юстом скарги на реєстраційні дії реєстратора Ю.Черненка та нотаріуса В.Москівця. Суддя відмовила і у цьому клопотанні.

Крім того, ГО «ЦЗІ» подало кілька клопотань про залучення до матеріалів справи додаткових документів та направлення запитів про отримання документів. І в цьому клопотанні було відмовлено.

Зазначимо, що судовий збір у розмірі 600 тисяч гривень було сплачено не з рахунку ТОВ «Дінаре», а внесено готівкою С.Дурачем. Суддя С. Желєзна не вважала за потрібне звернути увагу на це порушення Закону України «Про судовий збір».

«Дурач подав до суду «фіктивні» документи, але суддя Желєзна не дала «ЦЗІ» часу на збирання доказів та спростування шахрайських документів. Наші аргументи не почули», — прокоментувала ситуацію адвокат «ЦЗІ» Юлія Сабліна.

 Нагадаємо, що 23 лютого 2022 р. у справі №916/2766/21 суд визнав незаконним шахрайський протокол загальних зборів «ЦЗІ», сфабрикований Дурачом;

28 грудня 2021 року Мін’юст України ухвалив Наказ 4677/5, яким скасував реєстраційні дії щодо захоплення корпоративних прав ТОВ «Басарі» та ДП «Компроміс».

Історія з документами та правами на підприємство, справді, дуже заплутана. А від поспішності судді Одеського Господарського суду Желєзної, яка прагне швидше закінчити підготовче провадження у цій справі, вона стає ще більш підозрілою.

Далі буде…

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top