Закон та правосуддя

Чи «світить» українцям мобілізація з 18 років: чітка відповідь Міноборони

Загалом же йдеться про мобілізаційний вік від 25 до 60 років

В Україні можуть запровадити обов’язкову базову військову службу замість строкової. Це передбачає законопроект про мобілізацію, який нардепи наразі готують до другого читання.

Триває мобілізація в Україні на сьогодні, і Міністерство оборони опублікувало інформацію про те, що передбачає законопроект №10449 про мобілізаційні заходи та військову підготовку.

Зазначається, що пропонується з наступного року запровадження обов’язкової базової служби для молодих людей від 18 років замість «строчки».

Мобілізація пропонується від 25 до 60 років, з 2025 року у вищих навчальних закладах запроваджується базова військова підготовка. Від проходження базової військової підготовки в університетах звільняються деякі категорії громадян.

Замість строкової запроваджується базова військова служба на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці — у воєнний. Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби. 18-річні, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку.

Також зазначається, що законопроект передбачає 2 види військової підготовки для чоловіків: базова військова підготовка та базова військова служба. Підготовка буде діяти для тієї категорії чоловіків, які навчаються у вищих навчальних закладах. А служити будуть ті, хто не вчиться в університеті.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top