Волонтерство

Благодійний рух «Ти Україна»: нажаль, люди втомлюються допомагати

«ElitExpert» продовжує серію публікацій про кращі гуманітарні та волонтерські організації Одеської області

Анна Єрмакова – керівник Благодійного руху «Ти Україна». До війни вона працювала маркетологом та вела масштабні проекти в Одесі та Києві, а зараз об’єднує різні волонтерські організації в спільний Хаб — сучасний і дуже ефективний механізм допомоги всьому півдню країни.

—  Розкажіть, як ви стали волонтером?

— Я не зовсім впевнена, що це називається просто волонтерством, мені здається, це набагато більше. Ми займаємося комунікацією, налагодженням зв’язків нашого хаба з європейськими партнерами, з невеликими фондами, що утворились у хабі. Загалом намагаюся бути максимально корисною та паралельно керувати цим чудовим хабом.

Який напрямок допомоги обрав ваш фонд і чому?

Напрями допомоги абсолютно різні, починаючи від роботи з переселенцями, закінчуючи людьми, які потрапили в складні життєві обставини через війну.

Забезпечуємо продуктами переселенців, намагаємось допомогти нашим аграріям, зберігати робочі місця та сплачувати податки, щоб державі було чим поповнювати бюджет.

Зазначу, що наш напрямок – гуманітарний, а не військовий, тому що у нас в основному працюють дівчата, ми не розуміємось на пістолетах, автоматах, тепловізорах… Тому у нас гуманітарна сфера – це продукти харчування, у тому числі, звичайно і для військових – ми допомагаємо польовим кухням, забезпечуємо сухпайками.

Ще одна з наших «фішок» – це медикаменти, ми збираємо рюкзаки для парамедиків та тактичні аптечки, бо в нашій команді є медики. Також ми займаємось ментальним здоров’єм. У нашій команді є психолог, ми проводимо тренінги, проводимо адаптацію людей, які постраждали від війни — у тому числі вагітних та мам з інклюзивними дітьми.

Коли розпочала роботу ваша організація?

— Діяльність організації розпочалася ще у 1992 року. Цей фонд був одним з перших, який був створений в Одесі після здобуття незалежності. У свій час фонд забезпечував безкоштовним дитячим харчуванням школи та дитсадки міста, потім в основному він займався сферою медицини, зараз, під час війни, фонд набув другого дихання, доповнив свою філософію.

—  Що виявилося для вас найскладнішим у цій роботі?

— Для мене найскладніше – неможливість зробити багато процесів одночасно. Важко дається і делегування повноважень. Але зараз у фонді зібралася найкраща команда, я їм повністю довіряю і тому зараз складності більш технічні, ніж моральні. Йдеться про те, що все важче стає добувати донати та гуманітарну допомогу з-за кордону, люди втомлюються допомагати. Тому наприклад, мої останні два тижні пройшли в поїздках п’ятьма країнами Європи, щоб особисто познайомитися з партнерами, відкривати нові філії, щоб налагодити довіру. Щоб партнери розуміли, чим наш фонд відрізняється від інших, чому нам можна довіряти, тому що ми показуємо реальну роботу, а не просто розповідаємо, як все чудово.

—  Є думка, що у волонтерському середовищі існують підкилимні ігри, конкуренція та інтриги. Як ви виходите з цієї ситуації, якщо стикаєтесь із подібним?

— Звичайно, конкуренція є завжди і не завжди вона коректна. Буває, до нас приходять люди, яким в інших фондах розповідають про нас неприємні речі, але познайомившись із нами та нашою роботою ближче, змінюють свою думку. А деякі фонди розсилають листи до всіх організацій, які допомагають Україні, де пишуть, що саме їхній фонд найкращий, а інші — крадуть. При цьому навіть іноді прикріплюють посилання на якісь скандальні статті з інтернету.

До речі, це не завжди неправда, але всеж таки я вважаю неправильним публічно вивертати брудну білизну інших фондів. Ми відповідаємо за себе, за те, щоб наш фонд з кожним днем ​​ставав кращим.

Крім цього, ми маємо меморандум, який ми підписали на початку війни з маленькими фондами та волонтерськими організаціями, які тільки утворилися – ми взяли їх під свої крильця та допомагаємо їм. Коли до нас заходять гуманітарні вантажі, а при цьому є маленькі фонди, які мають багато заявок, але нічого дати людям не можуть, ми завжди допомагаємо. Це можна подивитися за нашими актами прийому-передачі. Таким чином, сітка та географія допомоги стає набагато більшою.

— Як потенційному дарувальнику перевірити, що фонд чи волонтерська організація «чисті»? Що важливо знати про благодійні організації, щоб не перераховувати гроші шахраям?

— Це дуже просто. Є єдиний держреєстр, де можна знайти всі дані: яка форма організації, чи сплачує фонд податки, чи він є неприбутковою організацією… Адже насправді можна склепати сайт за два дні та розписати там, що у вас найкращий у світі фонд, намалювати собі будь-які цифри. Але за цим нічого не стоїть.

Є акти приймання-передачи, є бухгалтерія, можна попросити інформацію про баланс фонду: що було прийнято, що було передано і кому.

— Якби ви мали можливість звернутися до кожного потенційного дарувальника та благодійника персонально, що найголовніше ви б йому зараз сказали?

— Допомагати важливо. Дуже важливо відчувати відповідальність за події, що відбуваються у світі, навіть якщо це відбувається не у твоїй країні. Завжди треба залишатися людиною. Ми будемо раді, якщо душевних та співчутливих людей на землі буде більше.

Допомогти: https://www.youukraine.org/requisites/

Для переведення коштів в національній валюті (гривні): Отримувач: Громадська організація «Фонд підтримки громадян Одеси», Код ЄДРПОУ: 19061398

Номер рахунку, відкритий в АБ» Південний»: UA493282090000026006311750701, МФО: 328209, Призначення платежу: Благодійна допомога

Соцмережі: Фейсбук, Інстаграмм.

logo

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top