Волонтерство

Лікарі, влада та бізнес обговорили в Одесі головні виклики та проблеми якісної реабілітації військових

https://rehab-association.com/

Питання якісного лікування та реабілітації поранених військових ЗСУ та цивільних громадян з кожним днем стає все актуальнішим. Для обговорення та вирішення проблемних питань в організації реабілітації на півдні України, в Одесі відбулась конференція «Проблеми та перспективи організації реабілітаційної допомоги ветеранам ЗСУ — REHAB-2024».

Основна увага спікерів та учасників була спрямована на теми надання реабілітаційної допомоги постраждалим внаслідок війни, організації безбар’єрного простору та інклюзії, застосуванню адаптивної фізичної культури та спорту, психологічній реабілітації та працевлаштуванню осіб з вадами.

У заході прийняли участь профільні медики, представники місцевої влади, викладачі закладів освіти, що готують відповідних спеціалістів та представники бізнесу, які допомагають центрам реабілітації.

https://rehab-association.com/

На сьогодні є декілька головних проблем в організації реабілітації для військових з пораненнями: відсутність достатньої кількості центрів реабілітації, відсутність профільних медичних спеціалістів, недостатнє фінансування з боку держави даного напрямку та питання подальшого працевлаштування і соціалізації військових з тяжкими пораненнями.    

«Є проблема з відповідними фахівцями для медзакладів області, не вистачає наявної бази. Зі свого боку ми заклали кошти в бюджет для обладнання необхідних відділень, але це питання потрібно опрацьовувати системно, на рівні міністерств та навчальних закладів, щоб готувати нових спеціалістів враховуючи сьогоденні потреби та паралельно готувати відповідну матеріальну базу в лікарнях», — розповів під час виступу директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Олександр Курмишов.

https://rehab-association.com/

Керівники медичних закладів, які вже займаються реабілітацією, розповіли про свій досвід в цьому напрямку.

«Високотехнологічні реабілітаційні заходи, це те, що може організувати кожна кластерна лікарня. У нас вже є відділення опіків, політравми, інсультний блок з палатою гострої реабілітації для початкового періоду. Однак питання навчання та перекваліфікації фахівців є сьогодні вкрай важливим та потребує комплексного підходу. Також потребують реформування пакети НСЗУ, які використовуються саме для реабілітації», — розповів директор Одеської міської клінічної лікарні №10 Денис Cебов.

https://rehab-association.com/

Питання недостатнього фінансування лікарень підіймалось багатьма учасниками конференції. Присутній на заході керівник Південного департаменту НСЗУ Денис Чорний зазначив, що Національна служба здоров’я є працює з електронною системою і бачить потреби і по обладнанню і по збільшенню кількості реабілітаційних циклів.

«Щодо створення додаткових пакетів НСЗУ – питання опрацьовується на рівні Кабінету міністрів, експертних груп та міжнародних організацій», — зазначив Денис Чорний.

У свою чергу, представники закладів освіти розповіли про ситуацію з підготовкою профільних спеціалістів на сьогодні та розробку нових програм саме для лікарів-реабілітологів.

Завідувач кафедри спортивної медицини, фізичної реабілітації та фізичного виховання ОНМедУ Ольга Юшковська, що також очолює ГО «Асоціація реабілітаційного менеджменту» яка організувала дану конференцію, розповіла про програми підготовки спеціалістів у медичному університеті.

https://rehab-association.com/

«Сьогодні ми працюємо по двом напрямкам – це інтернатура, для тих хто тільки закінчив шестирічне навчання та курси на чотири місяці для вже працюючих лікарів. Програму ми постійно доопрацьовуємо, аби врахувати усі потреби наших поранених військових», — розповіла Ольга Юшковська.

Окрім того, пані Юшковська розповіла про реабілітаційну роботу її громадської організації

«Ми розробили реабілітаційний простір з відповідними вимогами безбар’єрності, який дозволяє проводити спортивні заняття із професійними тренерами для розкриття потенціалу свого тіла через індивідуально підібраний вид адаптаційного спорту. Другий напрямок — це психологічна робота з ментальним станом здоров’я, яку проводять експерти даної галузі. Також ми працюємо над забезпеченням працевлаштування через тісну взаємодію з бізнесами, щоб людина могла соціалізуватись і не відчувати себе непотрібною суспільству», — зазначила Ольга Юшковська.

Питання організації безбар’єрного простору та працевлаштування осіб з інвалідністю біло обговорено також за участю представників бізнесу.

https://rehab-association.com/

Керівник групи компаній «Пространство» Олександр Селезньов, яка є партнером ГО «Асоціація реабілітаційного менеджменту», розповів про імплементацію реабілітаційних центрів в житлові комплекси які будує його компанія та проблеми післяреабілітаційного працевлаштування.

https://rehab-association.com/

«За різними дослідженнями перепонами до працевлаштування є страх людей з травмами, що вони будуть менш працездатними та менш соціалізованими. Тому в наших центрах фахівці опрацьовують з воїнами ці питання. Також ми спілкуємось з різними компаніями, що займаються працевлаштуванням, щоб вони враховували особливі потреби людей та розширювали умови при прийнятті на роботу. Друге питання – це маштабування реабілітаційних центів по всім житловим комплексам для зручності наших воїнів та усіх хто цього потребує», — зазначив Олександр Селезньов.

Важливість питання реабілітації наших воїнів важко переоцінити, тому маємо надію, що конференція REHAB-2024 матиме продовження в реальних змінах.

https://rehab-association.com/
https://rehab-association.com/
https://rehab-association.com/

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram    

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top