Новини

Столтенберг: Чим більше ми підтримуємо Україну, тим швидше закінчиться війна

Йде війна на виснаження, в якій переможуть ефективність і хороша логістика

Генсек НАТО наполягає на збільшенні підтримки України: йде війна на виснаження, в якій переможуть ефективність і хороша логістика. Єнс Столтенберг вважає, що російсько-українська війна закінчиться швидше, якщо буде збільшена допомога Україні. Про це він сказав в інтерв’ю німецькому мовнику ARD, опублікованому увечері 2 грудня.

«Я завжди обережний в оцінках поточної ситуації на фронті. Війни за своєю натурою непередбачувані. Лише одне можна сказати точно: що більше ми підтримуємо Україну, то швидше ця війна може закінчитися», – сказав він.

Столтенберг наголосив, що подальша підтримка України – в інтересах самого НАТО.

«Потрібно розуміти, що в разі перемоги президента Путіна на Україну очікує трагедія. Але й для нас це буде небезпечно. Тож це в наших власних інтересах, щоб Україна вистояла», – зазначив генсек НАТО.

Він також додав, що потрібно «бути готовими до поганих новин» і не відмовлятися від допомоги Україні.

«Ми також повинні бути готові до поганих новин. Перебіг війн – це не сталий, а змінний процес. Ми мусимо підтримувати Україну і в добрі, і в погані часи. Нинішня війна – війна на виснаження, це битва за ефективність, битва за логістику», – пояснив Столтенберг.

Ведучий зауважив, що Столтенберг другий рік говорить про це, але Євросоюзу, наприклад, не вдається вчасно виконати власну обіцянку про 1 млн боєприпасів, а сподівання від контрнаступу виявилися перебільшеними. Столтенберг відповів:

«Згоден: останні кілька місяців лінія фронту значною мірою була без змін. Але Україні вдалося за допомогою крилатих ракет завдати росіянам великої шкоди глибоко за лінією фронту. Вдалося знищити російські літаки та гелікоптери. Вдалося витіснити російський Чорноморський флот у східну частину моря. Це означає, що ми тепер можемо тримати відкритими морські торгові шляхи, якими вивозиться українське зерно через Чорне море. Це все значні перемоги, хоча лінію фронту їм і не вдалося посунути», – сказав Столтенберг.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top