Новини

Зеленський у Мюнхені: Впевнений у поразці Росії у 2023 році

Zelenskyi1

Президент України Володимир Зеленський твердо розраховує на поразку Росії у війні проти його країни найближчими місяцями. «Голіаф вже почав програвати. Голіаф безперечно впаде цього року», — сказав Зеленський у відеозверненні до учасників Мюнхенської конференції з безпеки (MSC), що відкрилася в п’ятницю, 17 лютого. Він порівняв Україну з біблійним Давидом, якому довелося дати відсіч російському Голіафу.

Зеленський подякував західним державам за надання військової допомоги для боротьби з російською агресією: «Альтернативи нашій перемозі немає, і не має бути альтернативи нашій рішучості». Водночас він вважає, що постачання зброї поки що не достатньо швидке. Наразі Путін намагається виграти час для своєї агресії. Він все ще може знищити безліч життів, тому нам потрібна швидкість, пояснив Зеленський. Від цього залежить наше життя, наголосив він.

«Чи на часі зараз для України стати повноправною частиною Європейського Союзу? Для більшості європейців це вже не питання. Ми вже отримали статус країни-кандидата. Ми вже готуємося розпочати переговори про членство», – сказав президент. Він нагадав, що Україна вже пов’язана з Європою економікою, логістикою та енергетикою. «Немає альтернативи українській перемозі. Немає альтернативи Україні в ЄС. Немає альтернативи Україні в НАТО. Немає альтернативи нашій єдності. Тому немає і не буде альтернативи тому, щоб позбутися від російської агресії остаточно, звільнити землю, звільнити людей», – заявив Зеленський.

Він додав, що «ми маємо звільнити Україну та Європу, тому що коли російська зброя стріляє по нас, вона вже націлена на наших сусідів». 

«Ми маємо звільнити від російської агресії кожну європейську інституцію та кожну сферу світової економіки, тому що тільки тоді буде шанс на свободу», – наголосив президент. Він закликав не вірити пропагандистам, бо зараз Росія – вже не така потужна держава, як була 24 лютого 2022 року. «Зараз нас більше, і ми точно сильніші. Я впевнений, що і Росія тоді була набагато сильнішою, а зараз вона не така потужна і немає такої кількості у них сил. Мені здається, в цьому і є наша перевага. Отже, не вірте пропагандистам, вірте у те, що на полі бою», – сказав Зеленський.

Війна в Україні – головна тема Мюнхенської конференції

Зустріч політиків та експертів у Мюнхені триватиме до 19 лютого. У центрі уваги учасників — війна Росії проти України, що триває вже рік. На думку міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса (Boris Pistorius), обговорення вторгнення Росії в Україну дасть настрою форуму. Війна — «не просто європейський конфлікт», вона має наслідки далеко за межами континенту, впливає на постачання зерна, ціни на енергоносії та інфляцію, заявив міністр журналістам у кулуарах форуму.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у своєму виступі на відкритті конференції в Мюнхені підтвердив намір ФРН довести витрати на оборону до двох відсотків ВВП, але не став коментувати пропозиції перевищити цю позначку. Водночас глава уряду Німеччини закликав союзників активніше брати участь у постачанні танків Україні, пообіцявши, що Берлін сприятиме цьому рішенню, забезпечуючи логістику та поповнення запасів, а також навчаючи українських солдатів. «Для мене це – приклад того, якого лідерства можна очікувати від Німеччини», – зазначив Шольц.

Zelenskyi2

«Українці захищають свою свободу з великими жертвами і абсолютно вражаючою рішучістю. І ми їх підтримуватимемо — настільки активно і довго, наскільки це необхідно», — сказав канцлер.

Представників російської влади до Мюнхена не запросили

Цього року у конференції беруть участь понад 40 глав держав та урядів, близько 90 міністрів, а також сотні політиків та експертів з усього світу. Російської урядової делегації на форумі не буде, як і у 2022 році – тоді форум проходив за кілька днів до початку вторгнення в Україну. Замість офіційних осіб РФ на форум запросили деяких російських опозиціонерів та активістів, зокрема Михайла Ходорковського, Дмитра Гудкова, Гарі Каспарова та Юлію Навальну.

Коментуючи рішення не запрошувати Росію на форум, голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген (Christoph Heusgen) зазначив, що воно далося організаторам нелегко. «Можна запросити представників Росії, коли є надія — або хоча б її зачатки — на те, що можна наблизитися до врегулювання конфлікту шляхом переговорів. Проте висловлювання Володимира Путіна не дають жодного простору для руху (у цьому напрямку. — Ред.)» , — заявив голова MSC.

Мюнхенська конференція з безпеки була заснована у 1962 році як «засідання представників оборонних відомств» країн-членів НАТО. З кінця 90-х років у ній беруть участь політики та військові із держав Центральної та Східної Європи. На самому форумі не ухвалюються рішення, але на полях традиційно відбуваються двосторонні зустрічі.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top