Політика

Лідери G7 обіцяють підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно»

G7

Лідери країн «великої сімки» (G7) запевнили Україну у своїй підтримці «стільки, скільки потрібно» у боротьбі проти російської агресії. Про це йдеться у комюніке саміту G7 у Хіросімі, опублікованому в суботу, 20 травня.

«Ми знову рішуче засуджуємо агресивну війну Росії проти України. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку України стільки, скільки потрібно, для досягнення всеосяжного, справедливого і міцного світу», — йдеться в документі.

Крім того, у G7 заявили, що зобов’язуються посилити свою дипломатичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку України, а також збільшити тиск на тих, хто допомагає Росії. Водночас лідери країн «великої сімки» закликали Китай чинити тиск на Москву, щоб Росія припинила війну та вивела війська з України. «Ми закликаємо Китай підтримати всеосяжний, справедливий та міцний світ на основі територіальної цілісності, принципів та цілей Статуту ООН, у тому числі через прямий діалог з Україною», — йдеться в документі.

Напередодні заключного дня саміту лідерів G7 у Хіросімі президент Зеленський прилетів до Японії. У неділю, 21 травня, він візьме участь у робочих засіданнях.

Очікується, що український лідер, зокрема обговорить з лідерами G7 створення «коаліції винищувачів», про яку було оголошено раніше цього тижня. Великобританія та Нідерланди повідомили, що домовилися про закупівлю винищувачів F-16 американського виробництва для України та навчання пілотів. За даними ЗМІ, тренування проходитимуть у Європі і розпочнуться найближчими тижнями.

«У міру того, як навчання проходитиме найближчими місяцями, ми працюватимемо з нашими союзниками, щоб визначити, коли будуть поставлені літаки, хто їх постачатиме і скільки», — повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на полях саміту лідерів країн «великої сімки».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top