Новини

Від скромних доходів до елітного житла: таємниці Слідчого управління

Рейтингове агентство ElitExpert продовжує серію публікацій, присвячених роботі слідчих органів та прокуратури. В умовах воєнного часу будь-які факти, які можуть кинути тінь на окремих керівників чи співробітників, а отже – і на їхню професійну діяльність, одразу підхоплюються українськими медіа та викликають широкий суспільний розголос.

Одним із таких гучних випадків стала ситуація з елітною квартирою начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максима Цуцкірідзе, про яку написали практично всі провідні українські ЗМІ.

ЕЛІТНЕ ЖИТЛО

І справді — перше і головне питання, яке виникає у громадськості при ознайомленні з біографією Максима Цуцкірідзе — звідки у чиновника зі скромною державною зарплатою з’являється можливість придбати елітне житло у самому серці Києва?

Розкішне життя може бути цілком виправданим — правда, якщо йдеться про бізнесмена чи політика, але ніяк не про держслужбовця. Тому, коли чиновник живе в елітному ЖК, а квартира вартістю кількох мільйонів гривень записана на його тещу, яка не має жодного бізнесу та доходу, це стає предметом для роздумів.

Цуцкірідзе проживає (і це зазначено у його декларації) в елітному ЖК у самому центрі Києва. Як зазначалося в матеріалі Дениса Бігуса», квартира площею 145 кв. м записана на тещу Цуцкірідзе – Людмилу Залужну.

Як пишуть «Наші гроші», у травні 2018 року вона отримала квартиру із 30% знижкою – за 3,68 млн грн. Нині такі квартири коштують понад дев’ять мільйонів гривень. У жовтні 2018 року Залужна докупила у цьому ЖК господарське приміщення на 700 тис. грн., а ще за рік придбала два машиномісця за мільйон. Але ці об’єкти не вказані в декларації поліцейського.

Загалом теща керівника Головного слідчого управління Національної поліції Максим Цуцкірідзе напрочуд активно інвестувала в нерухомість. Усього за кілька років вона придбала чотири об’єкти у ЖК на суму у кілька мільйонів гривень!

При цьому Людмила Залужна не займається бізнесом і не веде підприємницької діяльності, живе в глибинці Кіровоградської області, і наврядчи вона має нечувані доходи на купівлю житла в центрі столиці.

Пізніше в коментарі ЗМІ, Цуцкірідзе пояснив, що його теща раніше вклалася у квартиру в іншому будинку «Укрбуду» в центрі Києва, потім вигідно продала її — і отримані кошти інвестувала у нерухомість у новий ЖК. Щоправда, пояснень про походження коштів на первинне придбання дорогої нерухомості в центрі Києва журналісти так і не отримали.

Але найголовніше у цій ситуації, що Головне слідче управління відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки, правопорядку та захисті інтересів громадян. Тому до його діяльності висуваються особливі вимоги — не лише професіоналізм та відповідальність, а й непорочна репутація.

Але якщо є навіть мінімальні підстави вважати, що хтось з керівництва може бути причетний до будь-яких «сірих» схем, це автоматично ставить під сумнів усі розслідування, які проводилися під його керівництвом. Яка може бути довіра до результатів роботи Слідчого управління, якщо тінь сумніву падає на самих очильників? Питання залишається відкритим.

СПРАВА ВАДИМА ЧОРНОГО

Вже два роки правоохоронна та судова система нічого не робить для розслідування справи, пов’язаної з крадіжкою корпоративних прав ТОВ «Басарі» та ДП «Компроміс», що належать громадській організації «Центр захисту інвалідів». Йдеться, насамперед, про два одеські бізнес-центри: БЦ «Київський» та підземний БЦ «Грецький».

Кримінальне провадження розслідується Головним слідчим управлінням Національної поліції України під керівництвом І. Борця, але як стверджує директор ГО «Центр захисту інвалідів» Аркадій Чорний, слідство відмовляється проводити розслідування; ухвал про відмову у проведенні слідчих дій більше, ніж самих дій; нотаріусу Тетяні Домбровсбкої досі не виписано підозри і вона продовжує працювати, хоча Наказом Міністерство юстиції №4677/5, (https://minjust.gov.ua/files/general/2021/12/30/20211230104237-49.pdf) встановлено, що її дії були незаконими.

«Більш того, державний реєстратор, який зареєстрував фіктивний протокол загальних зборів про зміну директора та всі учасники схеми на волі і продовжують володіти власністю «ЦЗІ». Необґрунтованого тиску зазнає саме постраждала сторона, майно організації «Центр захисту інвалідів» стало заручником ситуації, Наказ міністерства юстиції, яким було скасовано незаконні дії державних реєстраторів, ігнорується, а його дія блокується за клопотанням прокурора Офісу Генпрокурора С. Пилипенка, який керує розслідуванням», — зазначає Аркадій Чорний.

ГО «Центр захисту інвалідів» подав більш ніж 50 скарг до суду на Головне слідче управління, про визнання незаконною бездіяльність та прийняття незаконних рішень правоохоронними органами у кримінальному провадженні, де ГО «Центр захисту інвалідів» як потерпілому завдано збитків на загальну суму 139 млн. грн., заподіяну внаслідок скоєння злочинних дій. Але й досі слідство не може розслідувати простий злочин. В коментарі ElitExpert правоохоронці стверджують, що «досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває» — без якихось подробиць.

Зазначимо, що редакцією “ElitExpert” було направлені кілька офіційних запитів на адресу керівництва Нацполіції, а також самому М.Цуцкірідзе з проханням висловити свою позицію з даних питань.

«Стосовно місця мого проживання відповідно до статті 7 Закону України «Про доступ до публічної інформації» така інформація не є відкритою, а згідно зі статтею 14 Закону України «Про захист персональних даних» її поширення може проводитися лише за моєю згодою», — сказано у відповіді М.Цуцкірідзе.

Натомість, НАБУ та САП продовжили термін розгляду ціх запитів ще на 30 днів, після чого повинні надати свої відповіді з цього приводу.

На останок можна додати, що інвестори, зокрема й закордонні, виявляли обачність щодо інвестицій в Україну ще задовго до повномасштабного вторгнення, що зумовлено саме специфікою роботи місцевої правоохоронної системи. Ця невпевненость пов’язана з неефективністю та повільністю юридичної системи, коли йдеться про захист прав та інтересів інвесторів.

При виникненні юридичних проблем або навіть кримінальних інцидентів, підприємці часто стикаються з тяганами та затягнутим розслідуванням, що не додає впевненості у безпеці вкладення коштів. Такий підхід посилює ситуацію, створюючи атмосферу ризику і, безумовно, позначається на привабливості України як об’єкта для інвестицій.

Тому просто необхідна ревізія та покращення правового середовища з боку українського уряду, щоб створити умови, за яких інвестори почуватимуться впевнено та захищено. Це критично важливо для стабілізації та зростання економіки України, для залучення необхідних інвестицій та зміцнення міжнародної довіри до країни.

Олена Овчиннікова, Олександр Добронравов

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top