Новини

Туреччина прийматиме наступну зустріч союзників для обговорення миру в Україні

Туреччина готується прийняти третю міжнародну зустріч радників з національної безпеки, які працюють над підтримкою мирного саміту, який Україна хоче провести пізніше цього року, повідомляє Bloomberg.

Зустріч попередньо запланована на кінець жовтня 2023 року в Стамбулі, за інформацією джерел. Це наступне зібрання після Данії в червні та в Саудівської Аравії в серпні. Учасники обговорюватимуть ідеї досягнення міцного миру в Україні.

Очікується, що у зустрічі візьме участь обмежена кількість офіційних осіб, у тому числі представників США, Білий дім поки не визначив, хто саме братиме участь у заході.

Росія не запрошена і засудила попередні зустрічі як нелегітимні.

Українські та союзні офіційні особи намагалися переконати країни, які здебільшого залишалися нейтральними щодо вторгнення Росії, такі як Бразилія та Індія, стати на бік України. Члени Альянсу бачать у таких зустрічах можливість для України пояснити свою позицію безпосередньо цим країнам.

На порядку денному – мирний план Володимира Зеленського та зусилля президента України провести глобальний саміт щодо його пропозицій пізніше цього року. План Зеленського з 10 пунктів передбачає повне виведення російських військ з України, а також охоплює такі теми, як забезпечення продовольчої та ядерної безпеки.

В той же час занепокоєння щодо політичної підтримки США та продовження допомоги Україні зросли після того, як фінансування було виключено з проміжного бюджетного плану, ухваленого на минулих вихідних.

Суперечки серед республіканців у Палаті представників щодо того, чи слід включити допомогу Україні в цей пакет, призвели до усунення спікера Кевіна Маккарті. Його наступник може зіткнутися з ще більшим тиском з боку ультраконсервативних депутатів від Республіканської партії, щоб заблокувати додаткові кошти для Києва.

Нагадаємо, у серпні уряд Саудівської Аравії запросив для переговорів радників з національної безпеки та дипломатики, кількох ключових союзників Києва та інших країн Групи 20, таких як Індія, Бразилія та Китай. Були присутні представники приблизно 40 країн, у тому числі Салліван і спеціальний посланник Китаю у справах Євразії Лі Хуей.

Члени Альянсу дуже хочуть, щоб Китай брав участь у наступному раунді обговорень, але поки невідомо, чи Пекін надішле свого представника.

Південна Африка була названа можливим місцем для наступного раунду переговорів, але тамтешні лідери відмовилися через логістичні міркування після нещодавнього проведення саміту БРІКС.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top