Розслідування

Таємниці «Зеленого мису»: приватні дороги та незаконні шлагбауми

пидари

Два тижні минули з моменту аварії в елітному житловому селищі «Зелений мис».

Два тижні минули з моменту аварії в елітному житловому селищі «Зелений мис» в Крижанівці. Тоді, нагадаємо, через прорив колектора, будинки мешканців виявилися затоплені каналізаційними стоками.

При цьому, незважаючи на численні звернення в обслуговуючу житловий масив компанію, ефективних заходів з її боку не було вжито, що тільки посилило ситуацію: колектор виявився «безхазяйним», а кілька сотень людей залишилися наодинці зі своєю бідою.

куманальщики

В даний час роботи з ліквідації наслідків аварії все ще тривають, але під час висвітлення цієї ситуації, ми виявили ряд обставин, що явно заслуговують на розголос.

З’ясувалося, що проблема затоплення будинків та безхазяйності колектора – лише верхівка айсбергу. Перше, що впало нам у очі при виїзді на місце — те, що доступ до приватних будинків та ділянок мешканців «Зеленого мису» суттєво обмежений.

Власник території, на якій розташований житловий комплекс, компанія «СВТ-Ко», встановила шлагбауми, що обмежують проїзд та прохід до будинків мешканців. Це реально викликає подив — адже дороги загального користування, згідно із законодавством України, не можуть бути перекриті для вільного проїзду, а по-друге, не можуть бути чиєюсь власністю. Це пряме порушення Закону України «Про автомобільні дороги»!

Під час вивчення цього питання до наших рук потрапив документ під назвою «Акт обстеження земельної ділянки комунальної власності від 15.03.2024», проведений комісією Фонтанської ОТГ. Він підтверджує, що орендарем території є саме «СВТ-Ко».

Наведемо кілька витягів із документа:

«Під час візуального обстеження земельних ділянок комісією встановлено, що переважно вся площа орендованих земельних ділянок знаходиться під проїздами та проходами та є вулицями житлового масиву, що ведуть до житлових будинків та земельних ділянок, що належать мешканцям на основі приватної власності. Доступ до земельної ділянки обмежений та здійснюється через два контрольно-пропускні пункти”.

Виходить, що мешканці «Зеленого мису» зіткнулися з проблемою, майже неймовірною для сучасного суспільства: орендар території фактично перешкоджає людям під’їжджати до свого житла! Це не просто порушення комфорту життя мешканців, йдеться про грубе порушення їхніх законних прав.

Крім того, ця ж компанія, за словами мешканців, володіє і всіма комунікаціями житлового масиву, у тому числі підземними, які переважно прокладені під тими самими дорогами загального користування. Це створює додаткові ризики для мешканців, оскільки у разі аварії чи необхідності ремонту доступ до цих комунікацій може бути обмежений або зовсім неможливий без згоди «СВТ-Ко». Саме з цим і зіткнулися місцеві жителі під час прориву колектора.

Виходить, що люди з одного боку, несуть фінансові витрати, пов’язані з обслуговуванням інфраструктури та справно сплачують усі комунальні внески, а з іншого – стикаються з обмеженням своїх прав та тим, що ніхто ні за що, як з’ясувалося, не відповідає.

У результаті, зіткнувшись із серйозними порушеннями прав мешканців, ми звернулися за роз’ясненнями до відповідних державних органів, надіславши низку офіційних запитів у різні інстанції – починаючи від поліції та закінчуючи комунальними службами.

Ми продовжимо стежити за розвитком подій і зараз очікуємо офіційних відповідей, які допоможуть пролити світло на ситуацію, що склалася, обов’язково повідомивши читачам про отримані результати та відповіді від влади.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top