Розслідування

Справа про корпоративні права: на чиєму боці Офіс Генпрокурора?

Навіть повномасштабна війна не змогла знищити епідемію рейдерських захоплень, яка процвітає в Україні вже довгі роки і користується, на думку суспільства, негласною підтримкою з боку п равоохоронних органів.

У деяких випадках це відбувається настільки зухвало і показово, що навіть накази Мін’юсту України та особистий підпис міністра юстиції не означають зовсім нічого, а Офіс Генпрокурора стає на одну зі сторін конфлікту, внаслідок чого суди починають приймати дивні та неоднозначні судові рішення. Про один такий випадок і піде мова нижче.

9 листопада 2021 року за заявою Валерії Гoлoви було порушено кримінальне провадження №12021162510001488 стосовно власників ТОВ «Басарі» та ДП «Компроміс» з приводу заволодіння корпоративних прав.

 

На думку адвокатів потерпілої сторони, справа №12021162510001488 була порушена без складу злочину, оскільки витяги з ЄРДР показують, що Голова ніколи не мала зазначених корпоративних прав.

Проте одразу після відкриття кримінального провадження Гoлoвa звернулася до суду з вимогою накладення арешту на майнові права і вже 19 листопада суддя Приморського суду виніс відповідну ухвалу. Ще через тиждень, 26 листопада, полтавський нотаріус Тетяна Домбровська змінила власників корпоративних прав, після чого протягом кількох днів із ними було проведено ще близько п’ятнадцяти реєстраційних дій. У результаті їх перепродали другим, третім, четвертим особам.

У відповідь потерпіла сторона звернулася до Міністерства юстиції України, де справу розглядала спеціальна Антирейдерська комісія. За підсумками її роботи Мін’юст видав Наказ 4677/5 від 28 грудня 2021 року за підписом міністра юстиції Дениса Малюськи про те, що дії нотаріуса та подальші реєстраційні дії були незаконними.
При цьому нотаріус Тетяна Домбровська, чий підпис стоїть на перереєстрації корпоративних прав, під час допиту показала, що вона не робила цієї угоди. За її твердженням, “реєстраційні дії від її імені 26.11.2021 були скоєні “шахрайським шляхом”; більше того, вона попросила суд скасувати їх як фальшиві.

Тим часом щоб скасувати Наказ Мін’юсту, протилежна сторона звернулася до судів.

Однак доки судді розглядають цей позов у Господарському суді, 25 серпня 2022 року слідчий суддя Печерського суду Т. Іллєва за клопотанням Офісу Генпрокурора наклала арешт на корпоративні права, таким чином забороняючи виконання Наказу Мін’юсту України.

У зв’язку з цим зараз у Печерському суді м.Києва, у справі № 757/16703/23-до суддею О. Соколовим розглядається клопотання потерпілої сторони щодо зняття арешту з майна.

Зазначимо, що на думку адвокатів, які представляють інтереси ГО “ЦІС”, Офіс Генпрокурора таким чином явно перешкоджає виконанню Наказу Мін’юсту.
«Elitexpert» має намір стежити за всіма перипетіями цієї гучної судової справи.

Крім того, ElitExpert звертається до всіх, хто має якусь інформацію з приводу вказаних подій або стосовно осіб, про яких йдеться: відомості можна надіслати на електронну пошту агентства elitexpert.ua@gmail.com.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top