Розслідування

«Навіщо допомагати Україні, виявляється у неї грошей достатньо»

Останні тижні ЗМІ та суспільство сколихнула інформаційна хвиля обурення, а частіше — простого нерозуміння, через публікацію тендерів та закупок з деяких громад України. Виявилось, що поки звичайні люди збирають на дрони, автівки та інше необхідне для ЗСУ по 5-10 грн, деякі громади будують стадіони по 150 млн грн.

Телеграм-канал Ревізор зібрав найкричущі факти нераціонального витрачання бюджетних коштів:

Одеська міськрада виділяє 14,7 млн грн на ремонт Суворовського ТЦК і СП (вікна, двері, дах і фасад).

Розробка ідеї кулінарного шоу на державному телеканалі, не зйомка, тільки ідея та концепція — 3,1 млн грн.

Ревізор

Село під Краматорськом, до війни 400 жителів, зараз 50 проводить тендер на 1,5 млн грн із закупівлі спортивних тренажерів.

Ревізор

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт Бориспіль» проводить тендер на 51,7 млн грн на прибирання територій і приміщень летовища, яке вже два роки не працює.

Ревізор

Агенція регіонального розвитку Одеської області проводить консультації для громад по 20-100 тисяч грн., за минулий рік наконсультували більше мільйону.

Волинська область, місто Ківерці (населення 15000 чол.) – 144 млн грн на ремонт і благоустрій бігових доріжок та ремонт футбольного поля.

По Ківерцях голова громади вже надав коментарі – на бігових доріжках за 72 млн. грн зможуть бігати і військові.

У підсумку, таке відбувається практично по всім громадам країни, бо їх керівництво на місцях має абсолютну владу. Для кардинального вирішення питання потрібні зміни до законів. Але хто їх подасть у Верховній Раді, коли нардепи залежать від своїх громад, які їм потрібні на виборах.

Але давайте припустимо, що схожий матеріал вийде у топових міжнародних ЗМІ з подібним заголовком – «Навіщо допомагати Україні, виявляється у неї грошей достатньо». Навряд чи це позитивно вплине на наших міжнародних партнерів та швидкість поставок зброї. А що тоді, розповіді про ІПСО ворога. А що робити хлопцям на передовій, поки партнери будуть розбиратись де правда, і що з нею робити.  

Моральної сторони цих витрат та тендерів ми навіть не торкаємось, таке, на наш погляд, можуть чинити тільки вороги держави.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top