Одеса

Журналісти українських та іноземних ЗМІ закликають повернути Дмитра Плетенчука на посаду пресофіцера Херсону

mediacenter

За словами журналістів, Дмитра Плетенчука було звільнено з посади пресофіцера через фейсбук-допис 22 травня, про збиття російського літака СУ-35. Відсторонення викликало обурення українських журналістів, які працювали з офіцером. На брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса 23 травня, журналісти закликали повернути Плетенчука на посаду.

Як зазначив фіксер Артем Перфілов, Дмитро Плетенчук був одним з небагатьох пресофіцерів, з якими було зручно та ефективно працювати.

“У нас в регіоні, на півдні, взагалі діють якісь особливі правила, і нас не завжди влаштовують відповіді керівництва оперативного командування “Південь”, – зазначив Перфілов.

На думку журналіста Богдана Максимця, Дмитро Плетенчук намагався висловлювати не тільки бойові дії, а і воєнні злочини росіян.

“Всі пам’ятають його фотографію з українським прапором на фоні зруйнованої будівлі Миколаївської обласної військової адміністрації. Це фото взяли, мабуть, тисячі ЗМІ… Дмитру можна було подзвонити в будь-який час і отримати потрібну інформацію. Людина максимально ефективно працювала на своїй посаді”, – додав журналіст.

Фрілансерка Юлія Хімерік спростувала чутки, що сам Дмитро Плетенчук попросив журналістів виступити на його підтримку.

“Якщо його звільнять, інформаційний фронт на півдні провалиться. Він допомагав з контактами… Дмитро робив все, щоб люди отримували інформацію з офіційних джерел, а не з російських пабліків та телеграм-каналів”, – зазначила Хімерік.

Журналістка Олена Ротарі додала, що позиція журналістів в підтримку Дмитра – це і демонстрація необхідності доступу журналістської спільноти до оперативної та офіційної інформації.

Олена Соломонова, журналістка видання Odesa Online зазначила, що працювала в Донецькій, Харківській, Херсонській та Одеській областях.

“На півдні комунікація зі ЗМІ була не найкращою, але Дмитро працював дуже ефективно”, – додала журналістка.

Як зазначила Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, “відрядження Дмитра Плетенчука закінчено. Він повернувся до виконання обов’язків за штатною посадою. Роботу з журналістами на херсонському напрямку організовує інший пресофіцер. Наслідки вивчає службова перевірка.”

Фіксери, журналісти та локальні продюсери регіону написали лист-звернення на підтримку Дмитра Плетенчука, який команда Media Center Ukraine – Odesa опублікувала, на момент публікації його підписало 115 журналістів та фіксерів.

Приєднатися до звернення можна за посиланням.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top