Новини

Українські дизайнери об’єдналися та віддають свої роботи до фонду допомоги ЗСУ України

Замість вишуканих суконь українські дизайнери почали шити обмундирування для потреб ЗСУ та територіальної оборони. Допомогти армії кутюр’є вирішили саме тим, що у них виходить найкраще — виготовлення одягу, військового обмундирування, бронежилетів.

У кількох містах України, об’єднавшись, вони вирішили створити благодійні шоуруми, куди дизайнери та відомі бренди одягу можуть жертвувати свої вироби на допомогу українській армії. Про це розповіли учасники прес-конференції, яка відбулася сьогодні у Штабі інформаційної безпеки в Одесі.

З початком військових дій на території України одеський дизайнер Віталій Узун перепрофілював свою майстерню на пошиття військового обмундирування та бронежилетів. У березні цього року він зібрав команду та створив БФ «УЗУНФОНД». За словами засновників фонду, головна мета – акумулювати кошти для всебічної підтримки ЗСУ у воєнний час, та допомогти у відновленні України – у мирний час.

«Хоч фонд зареєстрований нещодавно, його діяльність розпочалася з перших днів війни. Весь облік йшов у кількісному виразі. Зверталося багато організацій, волонтерів. Їм було надано допомогу. Це стало фундаментом рішення про створення Благодійного фонду. Ми дійшли висновку, що потрібно все впорядкувати, узаконити, щоб мати можливість розширити свою діяльність та надавати допомогу у великих напрямках», — заявила економіст та співзасновник БФ «УЗУНФОНД» Світлана Рубан.

Нова ініціатива фонду полягає у створенні благодійних шоурумів у великих містах України, куди дизайнери зможуть пожертвувати свій брендовий одяг. Усі охочі зможуть її придбати там за собівартістю. Виручені від продажу кошти підуть на допомогу ЗСУ та мешканцям України.

«Ми продовжуємо відшивати бронежилети, активно шиємо військову форму для ЗСУ, територіальної оборони та патрульної поліції. Два тижні тому ми зареєстрували благодійний фонд для того, щоби можна було вести свою діяльність офіційно. Зараз ми хочемо задіяти фонд у масовому відшиві. Українські захисники дуже потребують військової форми», — розповів дизайнер та директор БФ Віталій Узун.

Перший благодійний шоурум буде відкрито в Одесі 25 квітня. У Києві відкрити такий бутік планують за півтора тижні. У планах створити такі самі магазини за кордоном. Наразі про це активно ведуться переговори з французькими брендами одягу.

«Дизайнери привозять свій одяг. Ми її продаємо за мінімальною ціною тим, хто цінує дизайнерські речі та любить виглядати модно, тим, хто хоче хоча б у такий спосіб вчинити благодійний акт. Усі виручені за речі гроші у 100-відсотковому співвідношенні переводять у благодійний фонд. Там вони акумулюються, на них відшивається військовий одяг, бронежилети, тобто відпрацьовуються всі заявки, які до нас надходять із ЗСУ та тероборони», — пояснив Віталій Узун.

Окрім дизайнерів та брендів одягу долучитися до акції можуть усі охочі, набуваючи ексклюзивного одягу у благодійних шоурумах. Волонтери запевняють, діяльність фонду є прозорою. Про всі фінансові надходження та витрати вони заявляють публічно.

«Наш фонд на постійному юридичному та бухгалтерському обслуговуванні. Ми відкрито говоримо про свою діяльність, про те, скільки грошей ми зібрали, скільком людям допомогли, скільки коштів витратили на відшив військової форми та бронежилетів. Усі звіти фонду можна буде побачити на наших відкритих джерелах – у соцмережах та на сайті», — розповів співзасновник фонду, юрист Олександр Панчак.

Засновники БФ запрошують своїх колег в Україні та за кордоном підтримати цю ініціативу, стати учасниками загальної програми благодійності, об’єднавши свій творчий та людський потенціал на благо країни. Наразі на заклик відгукнулися близько 15 дизайнерів з України та закордону.

«Ми готові співпрацювати з усіма охочими, хто хоче допомогти Україні. Я сам дизайнер і я розумію, що є багато речей, які на цьому етапі складно продати, ринок не реалізований. Але за собівартістю, якщо їх буде виставлено у шоурумах, ці вироби можна буде продати, вони підуть на благо України», — заявив Віталій Узун.

Зазначимо, Благодійний фонд об’єднав уже десятки дизайнерів і кутюр’є в різних містах України, налагодив виробництво з виготовлення обмундирування для збройних сил, надав гуманітарну допомогу багатьом українцям, що потребують сьогодні, забезпечив роботою швей, що залишилися без засобів для існування, з Одеси, Києва, Дніпра і Луганська.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top