Новини

Президент Бразилії вирішив створити «мирний клуб» за участю Китаю

Експерти скептично налаштовані щодо нейтральності Бразилії

У Бразилії заговорили про створення групи країн для посередництва у мирних переговорах між Україною та країною-агресором Росією.

Про це пише Financial Times, посилаючись на главу бразильського МЗС Мауру Вієйру.

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва хоче запропонувати створення «клубу миру» за участю Китаю для посередництва у припиненні війни в Україні. З цією пропозицією він виступить у Пекіні, де зустрінеться із Сі Цзіньпіном.

«Ми дуже зацікавлені у просуванні чи допомозі у проведенні будь-якої зустрічі, яка б призвела до мирного процесу», — передає видання слова Лули.

Як зазначає газета, бразильський лідер прагне відновити дипломатичний вплив Бразилії після відносної ізоляції попереднього уряду Жаїра Болсонару, але чинить опір приєднанню до західних країн, які відправляють зброю в Україну.

«Ми дуже зацікавлені у просуванні чи допомозі у проведенні будь-якої зустрічі, яка б призвела до мирного процесу. Президент стільки разів говорив, що багато чує про війну, але дуже мало слів про мир. Його цікавлять мирні переговори», — сказав в інтерв’ю Financial Times Вієйра.

Раніше цього року Лула сказав, що просуватиме ідею групи країн-посередників, заявивши, що «Китаю настав час забруднити руки».
«Моя пропозиція полягає в тому, щоб ми створили групу країн, які спробують сісти за стіл переговорів з Україною та Росією, щоб спробувати знайти світ», — додав він.

Деякі аналітики скептично налаштовані до цієї ініціативи.

Старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень Раян Берг вважає, що «Бразилія не в змозі вплинути на результат цієї війни, і багато хто не вважає її нейтральним арбітром через її членство в БРІКС». (група, до якої входять росія, Китай, Індія та Південна Африка).

Тим часом Вієйра сказав, що поїздка Лули до Китаю, який є найбільшим торговим партнером Бразилії, продемонструє повернення його країни до активнішої зовнішньої політики. Лула вирушить до Китаю в неділю. Він зустрінеться з Сі у Пекіні на початку наступного тижня.

Лула входить до числа латиноамериканських лідерів і глав країн, що розвиваються, прагнуть зберігати нейтралітет щодо війни і висловлюють занепокоєння зусиллями Заходу щодо озброєння України.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top