Еліта

Михайло Поживанов: Головне – зберегти життя своїм близьким

Війна з окупантом триває вже півроку і є всі підстави вважати, що вона продовжиться і в осінньо-зимовий період. Тому зараз мільйони українців турбує головна проблема – як нам пережити майбутню зиму.

Про проблеми, з якими можуть зіткнутися українці у опалювальний сезон і не тільки, у коментарі «ElitExpert» розказав доктор технічних наук, професор та голова одеської міської парторганізації ВО «Батьківщина» Михайло Поживанов.

 «Я хочу звернутися до мешканців Одеси та інших населених пунктів країни. Дуже часто наші люди думають, що всі біди якось самі собою «устаканяться» — але не в нашій сьогоднішній ситуації. Тому якщо виникне небезпека для здоров’я і тим більше для життя – я не рекомендую чекати, мовляв, «пронесе» і все буде добре. Якщо є можливість – їдьте. Налагодиться ситуація – повернетеся, бо життя найважливіше», — заявив він.

Михайло Поживанов зазначив, що зараз у нашій країні є куди переїхати: облаштовується тимчасове житло для переселенців та надається соціальна допомога:

«І місцеві органи влади, і уряд, і волонтери опікуються переселенцями, надають різну допомогу. Тому тимчасовий переїзд потрібно сприймати нормально, навіть якщо ваша квартира чи власний маленький бізнес – єдине, що у вас є. Головне — зберегти життя собі та своїм близьким».

Михайло Поживанов додав, що особисто знає безліч трагічних випадків, особливо в Маріуполі – коли люди чекали до останнього і не виїжджали, але потім їхні квартири чи будинки були зруйновані, а вони гинули під уламками та завалами. Таким чином, люди і житло не зберегли, і себе не врятували.

«Зараз, спілкуючись з багатьма очільниками міст та громад, в яких проходить обов’язкова евакуація через неможливість провести там опалювальний сезон, доводиться чути багато історій, коли сьогодні вивозять 50 людей, а завтра 100 самостійно повертаються… Але люди мають усвідомити свою відповідальність не лише за своє житло, а насамперед за своє життя та життя близьких.

Окупанти, на жаль, на прикладах Маріуполя, Гостомелю, Бучі, Ірпеня, Сум, Чернігова, Харкова, Миколаєва – вже показали, що для них людське життя нічого не варте. Жодних норм і правил ведення війни, жодних конвенцій для них не існує. Це варвари, котрі знищують все на своєму шляху. Тому саме від самої людини та її виваженого рішення дуже багато залежить.

Крім того, сьогодні і для влади, і для людей важливим є питання контрнаступу, якого ми всі чекаємо. Питання складне і важке. І бачачи ситуацію на фронті, треба розуміти, що ми можемо увійти з активною фазою воєнних дій і в опалювальний сезон. А це ще одне тяжке випробування і для людей, і для влади. І як нам по можливості безболісно пройти цей період, має думати і влада, і самі люди.

Що ж до Одеси, то на сьогодні у місті, на щастя, все спокійно, і за весь період війни місто та його мешканці постраждали мінімально. І дуже хочеться сподіватися, що так і буде», — наголосив голова одеської міськорганізації ВО «Батьківщина».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top