Новини

Зеленський вважає, що найближчим часом Україну змушуватимуть починати переговори з РФ — NYT

Для України це зібрання відбувається у вирішальний момент

Цими вихідними на зустрічі в Саудівській Аравії Україна зробила новий поштовх, щоб заручитися підтримкою десятків
країн, які залишилися осторонь війни — це початок ширшої кампанії в найближчі місяці з нарощування дипломатичної сили для ізоляції та послаблення Росія.

Україна та Саудівська Аравія запросили дипломатів приблизно 40 урядів на переговори в порту Джидди на Червоному морі в суботу. Крім Сполучених Штатів і європейських країн, серед відомих учасників були Китай, Індія, Бразилія, Південна Африка та деякі багаті на нафту країни Перської затоки, які намагалися підтримувати добрі відносини як з Україною, так і з Росією протягом війни, що почалася в лютому 2022 рік.

Проте багато країн, які оголосили про свій нейтралітет, навряд чи змінять свою позицію, а деякі відкидають саму концепцію вибору сторін, розглядаючи війну як змагання між супердержавами , у якому вони не хочуть брати участі.

«Це не тільки конфлікт між Росією та Україною», — сказав Селсо Аморім, радник з міжнародних справ президента Бразилії Луїса Інасіу Лула да Сілви, у своїй промові, яку він практично виголосив під час переговорів. «Це також розділ у давньому суперництві між Росією та Заходом», — сказав він, згідно з копією виступу, отриманою The New York Times.

Для України це зібрання відбувається у вирішальний момент. Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими місяцями на Україну посилиться тиск з метою пошуку миру шляхом переговорів.

«Є країни, які можуть допомогти з безпековими та політичними пунктами мирного плану. Є країни, чий гуманітарний вплив, роль і традиції в міжнародних відносинах можуть допомогти з поверненням українських дітей, які були насильно депортовані до Росії, з поверненням наших солдатів, як військових, так і цивільних полонених», — сказав Зеленський своїм дипломатам перед початком саміту в Саудівській Аравії.

Пріоритетом номер один, за його словами, є дати світові зрозуміти, що будь-яке завершення війни, яке залишить контроль Росії над значною частиною України, буде слугувати лише прелюдією до більшого насильства.

«Сила наших воїнів на фронті значною мірою є наслідком сили наших домовленостей з нашими друзями та партнерами», — наголосив Зеленський.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top