Новини

Саудівська Аравія починає переговори з Україною

Розпочалася друга зустріч

У Джидді, Саудівська Аравія, 5 серпня розпочалася друга зустріч на рівні радників з національної безпеки та політичних директорів щодо ключових принципів миру на основі «Формули миру» президента України Володимира Зеленського. Близько 40 країн, окрім Росії, візьмуть участь у зустрічі в Джидді. Про це пише Al Arabiya.

Президент України Володимир Зеленський раніше назвав цей саміт дуже важливим.

«Це дуже важливо, тому що в таких питаннях, як продовольча безпека, доля мільйонів людей в Африці, Азії та інших частинах світу безпосередньо залежить від того, наскільки швидко світ рухатиметься до реалізації формули миру», — сказав він.

Зеленський висловив надію, що ця ініціатива призведе до «мирного саміту» світових лідерів цієї осені, щоб схвалити принципи, які, на його думку, мають ґрунтуватися на формулі врегулювання з 10 пунктів Києва.

На форум Росію не покликали, однак у Кремлі заявили, що «стежать» за зустріччю. Там заявили, що РФ спочатку нібито «має зрозуміти, які цілі поставлені і про що буде йтися».

Саміт є важливим для України, оскільки він дає можливість достукатися до країн, які залишаються нейтральними. Зокрема йдеться про Індію та Бразилію.

Особливо важливою також є присутність Китаю, вірного союзника Росії. Україна сподівається, що Китай схвалить мирний план Зеленського.

Китай, який заявляє, що є нейтральною стороною конфлікту, але піддається критиці з боку західних столиць за відмову засудити вторгнення в Україну, оголосив у п’ятницю, що братиме участь у переговорах у Джидді, надіславши спеціального посланника з питань Євразії Лі Хуея.

«У нас багато розбіжностей і ми чули різні позиції, але важливо, щоб наші принципи збіглися», — сказав спеціальний представник Китаю Лі Хуей.

Речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь також сказав у заяві, що «Китай готовий працювати з міжнародним співтовариством, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у просуванні політичного вирішення кризи в Україні».

Сама Саудівська Аравія, де триває саміт, заявила про «готовність Ер-Ріяда надати свої добрі послуги, щоб сприяти досягненню рішення, яке призведе до постійного миру».

Слід додати, що Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер сирої нафти, яка тісно співпрацює в цьому питанні з Росією, заявляла про свої зв’язки і з Москвою, і з Києвом і позиціонувала себе як можливого посередника у війні. Водночас країна підтримала резолюції Ради Безпеки ООН, які засуджують вторгнення Росії, а також її односторонню анексію ОРДЛО.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top