Новини

Законопроєкт про мобілізацію: що зроблять з нормами, які суперечать Конституції

Права людей будуть забезпечені

Омбудсмен Дмитро Лубінець, в ефірі телемарафону, заявив, що новий законопроєкт про мобілізацію доопрацюють, знайдуть компроміси, щоб забезпечити призов і не суперечити Конституції.

«Ми повинні розуміти, що знаходимось в умовах повномасштабної агресії з боку Російської Федерації. Конституція України дозволяє обмежувати права, коли офіційно введений режим воєнного стану. З іншого боку, у законопроекті не можуть бути прямо порушені права, які зазначені як базові у Конституції», — відзначив Лубінець.

Так, за його словами, перший аналіз законопроекту про удосконалення мобілізації і військового обліку свідчить про наявність деяких норм, що суперечать Основному закону.

При цьому, омбудсмен сказав, що вчора ввечері відбулася робоча нарада за участі представників Міністерства оборони і були знайдені компроміси щодо того, як забезпечити втілення закону про мобілізацію, але не порушувати права людини.

Омбудсмен додав, що треба було його особисто та представників Офісу уповноваженого долучити до розробки відповідного законопроекту.

«При підготовці цього законопроєкту до внесення у сесійну залу буде засідання профільного комітету, окрема експертна оцінка від мене. Ми зробимо так…, щоб права були забезпечені. З іншого боку, щоб це не перешкоджало виживанню держави і поповненню мобілізаційного ресурсу», — сказав Лубінець.

Лубінець зазначив, що чекатиме офіційного направлення цього проєкту до нього, після чого він зможе його ретельно вивчити та зробити свої заперечення.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top