Запоріжжя

Якою буде друга за час війни сесія Одеської міської ради?

Чергова сесія запланована на 28 вересня 2022 року, якою вона буде і що розглядатимуть депутати?

За інформацією Одеської міськради, чергова сесія запланована на 28 вересня 2022 року. Попередня сесії проходила змішано – частина депутатів була присутня онлайн, частина була в залі засідань. Це викликало у городян питання щодо легітимності прийнятих рішень, однак голова ради Геннадій Труханов запевнив, що все проходить згідно закону та регламенту.

З огляду на великий суспільний інтерес одеситів до засідань Одеської міськради та питань, що приймаються депутатами — експерти ГО «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізували підготовку до сесії на 28 вересня та сформували свої зауваження.

ЯКИМ БУДЕ ФОРМАТ СЕСІЇ 28 ВЕРЕСНЯ?

Попередня сесія міської ради, перша повноцінна за час повномасштабного вторгнення РФ на територію України, відбулась в гібридному форматі. Частина депутатів була присутня в залі, ще частина — онлайн.

Правовою підставою для проведення засідання в такому форматі стало розпорядження міського голови «Порядок проведення дистанційних засідань Одеської міської ради в умовах воєнного стану».

Анонсувавши сесію на 28 вересня, в Одеській міській раді зазначили, що вона відбуватиметься в сесійній залі. Так само було анонсовано і попередню гібридну сесію. Про те, що деякі депутати будуть дистанційно брати участь у голосуванні, громадськість і представники ЗМІ дізналися лише за фактом.

Дистанційний формат сесії в більшості своїй був негативно сприйнятий як і представниками громадськості, так і окремими депутатами в залі.

ГО «Атестація депутатів місцевих рад» також звертає увагу всіх депутатів Одеської міської ради на те, що персональна присутність в залі засідань є не тільки обов’язком депутата, а в умовах війни ще й демонстрацією непохитної волі та усвідомленням власної політичної відповідальності перед виборцями.

ЧИ БУДУТЬ ВНОСИТИСЯ ЗМІНИ ДО РЕГЛАМЕНТУ РАДИ?

Формально порядок про проведення дистанційних засідань діє до внесення відповідних змін в Регламент. На минулій сесій між депутатами й чиновниками виникла дискусія щодо правових підстав для одноосібного затвердження міським головою Порядку, що регламентує діяльність всієї ради.

Порядок роботи ради затверджується винятково депутатами. Наразі залишається невідомим, чи відбулись відповідні засідання постійних комісій, консультації депутатських груп щодо напрацювань пропозицій для внесення змін у Регламент. В оприлюдненому попередньому порядку денного також відсутній проект рішення про внесення змін до Регламенту.

ДІЯЛЬНІСТЬ ДЕПУТАТСЬКИХ КОМІСІЙ

В міській раді Одеси створено 12 постійних комісій. Основною метою діяльності комісій є попередній розгляд питань порядку денного сесій.

Інформація про засідання постійних комісій Одеської міської ради на думку експертів є найбільш закритою. На сьогодні на сайті міської ради вдалося знайти лише два анонси засідань постійних комісій, на яких повинні розглядатися питання порядку денного запланованої сесії: 21 вересня засідання комісії з земельних питань  та 26 вересня засідання бюджетної комісії.

Деяку інформацію про фактичне проведення засідань повідомляють самі депутати у Facebook. Так, за даними депутатів, 9 вересня відбулось засідання бюджетної комісії, 13 вересня — засідання комісії з питань ЖКГ, 14 вересня — з питань освіти, в коментарях депутати також пишуть про проведення засідання комісії з питань комунальної власності 16 вересня.

Тож маємо констатувати, що результати роботи депутатів за основним видом їхньої діяльності — засідання комісій, є повністю закритими для жителів Одеси та представників ЗМІ.

КОЛИ ЗАПРАЦЮЄ ДЕПУТАТСЬКИЙ ПОРТАЛ?

Депутатський портал було закрито ще на початку повномасштабного вторгнення РФ. Питання щодо відновлення його роботи підіймається як громадою, так і самими депутатами міської ради. 

Однак мерія посилається на кібератаки та не поспішає відновити роботу сайту. Наразі міська рада не вчиняє дій ані щодо відновлення роботи порталу хоча б в обмеженому режимі, ані щодо розробки альтернативного майданчику взаємодії між депутатами, виконавчими органами та виборцями.

Єдиним нещодавним кроком на шляху до відкритості інформації про депутатів стало оприлюднення переліку обранців та електронної пошти кожного на офіційному сайті міста.

ФОРМУВАННЯМ ПОРЯДКУ ДЕННОГО ЗАСІДАННЯ СЕСІЇ

Деякі проекти рішень на сесію, що запланована на 28 вересня, оприлюднені 14, 16 та 20 вересня.

Дотримання законодавчих вимог щодо публікації проектів рішень за 10 днів до дня проведення чергової сесії не виконується, що не дозволяє депутатам завчасно підготуватися до сесії, а громаді дізнатися про те, які питання будуть розглянуті радою.

В цілому, на думку ГО «Атестація депутатів місцевих рад», усі питання по організації роботи Одеської міської ради, виходять із простої та логічної тези: місто Одеса зараз не є місцем проведення активних бойових дій, тому обмеження, що були введені щодо відкритості та прозорості діяльності міської ради на початку весни 2022 року, слід переглянути.

ДЕПУТАТИ МІСЬКРАДИ

Депутатам Одеської міської ради, яких обрали жителі міста, та інтереси яких вони обіцяли та мають представляти і захищати варто працювати саме за такими принципами, а не перебувати в залежності від дій виконавчої влади. Такий стан справ може в подальшому призвести до того, що депутати стануть фактично відсторонені від процесу ухвалення рішень та механізмів контролю за виконанням цих рішень. Адже основою місцевого самоврядування є саме обрані громадою депутати, які формують план розвитку міста для реалізації виконкомом, а не навпаки.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top