Новини

Експерти про мобілізацію в РФ

Найпоширеніше ставлення росіян до протестів – це все одно ні на що не вплине

Вчора Президент РФ Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію, але часткова мобілізація у будь-який момент може стати масовою, попереджають експерти.

300 тисяч – це більше одного відсотка від озвученого Шойгу загальної кількості резервістів – 25 млн осіб. Пізнішу заяву міністра Шойгу уточнив голова комісії Держдуми з оборони Андрій Картаполов. За його словами, лави військовослужбовців можуть поповнити і випускники військових кафедр.

Хоча Путін і Шойгу заперечують ймовірність відправки на фронт солдатів-строковиків, таке рішення все ж таки можливе, каже голова правозахисної групи «Громадянин. Армія. Право» та екс-член Ради з прав людини при президенті РФ (СПЛ) Сергій Кривенко: «Є єдине обмеження, яке забороняє відправляти за кордон і в зону бойових дій — якщо немає чотирьох місяців служби, — пояснює експерт — Після чотирьох місяців навчання вже можуть відправити». Він зазначає, що «з включенням територій південного сходу України до складу Росії туди зможуть без проблем відправляти будь-яких військовослужбовців».

РФ готувалась до мобілізації все літо

Не має значення, яка форма мобілізації оголошена – часткова чи загальна, додає Кривенко. «Головне, треба розуміти, що мобілізацію оголошено, — зазначає він. — Часткова моментально може перерости в загальну. Шойгу сьогодні оголосив цифру в 300 тисяч, але її немає в указі, отже вона може бути збільшена або зменшена у будь-який бік».

Російська влада непомітно і заздалегідь готувалась до мобілізації, каже засновник організації «Школа призовника» Олексій Табалов. «Все літо ми спостерігали активну кампанію по заклику запасників на військові збори, — каже правозахисник. — Це мотивувалося тим, що потрібно відновлювати і ремонтувати військову техніку, але на сьогодні вони опинились у перших рядах до мобілізації».

Путін хоче переговорів

Зважитися на мобілізацію Путіну було непросто, через потенційні ризики, але він все ж таки погодився підняти ставки, щоб «вразити Україну своєю рішучістю та готовністю до ескалації», припустив політолог Аббас Галлямов. «Який у нього вибір? Програти війну – це політичний крах, після якого він не зможе продовжувати бути президентом, – пояснює Галлямов. – Українці не хочуть сідати за стіл переговорів. Це для нього сьогодні проблема».

У той же час мобілізовані в РФ військовослужбовці навряд чи допоможуть російській армії у військовому плані, солідарний з Галлямовим політик Дмитро Гудков: «Ситуація дуже серйозна і говорить про неадекватність путінського режиму, — вважає він. — З урахуванням озброєнь, які постачаються Україні, йдеться про додатковий набір гарматного м’яса. Це така нова похоронна кампанія».

У Росії ввечері 21 вересня розпочалися акції протесту, оголошені молодіжним рухом «Весна». На головних площах багатьох російських міст збираються невеликі групи протестувальників, яких майже одразу розганяла поліція. Соціолог із «Левада-центру» Денис Волков упевнений, що протести у РФ не мають шансу стати масовим.

«Масовий протест у Росії зараз неможливий. Це зі сфери фантастики, — розповів Денис Волков. – Протести влада не погоджує, а неузгоджений протест незаконний. Найпоширеніше ставлення росіян до протестів – це все одно ні на що не вплине. Хоча окремі прояви виключати не можна».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top