Новини

Витік чи деза? Що за «плани контрнаступу» потрапили до Мережі

Valery Pronko

У Twitter і Telegram випливли засекречені військові документи з деталями плану США та НАТО щодо оснащення ЗСУ перед майбутнім контрнаступом

Цього тижня у Twitter та Telegram з’явилися нібито секретні документи про контрнаступ Збройних сил України з детальним описом планів США та НАТО. Зокрема у документах йдеться про нарощування української армії перед запланованим наступом.

Пентагон заявив, що вже розпочав розслідування, хто може стояти за витоком цієї інформації. Проте є сумніви чи дійсно це був «злив» даних.

Дані намагалися видалити

Військові аналітики для The New York Times повідомили, що документи, мабуть, були частково відредаговані – вони завищують американські оцінки загиблих на війні українців і занижують ті ж дані щодо РФ. Там йдеться, що загинули від 16 000 до 17 500 російських солдатів, а ЗСУ втратили 71 500 бійців. За словами аналітиків, такі зміни можуть вказувати на спроби Кремля дезінформувати.

При цьому частина документів, представлена у вигляді фотографій графіків очікуваних поставок зброї, чисельності військ і батальйонів та інших планів, може містити реальні відомості станом на березень поточного року. І це, за інформацією The New York Times, є серйозним порушенням американської розвідки у спробі допомогти Україні.

Як стало відомо, в адміністрації президента США вже намагалися видалити дані, які потрапили до соцмережі, але станом на вечір 6 квітня це не вдалося.

«Нам відомо про повідомлення у соціальних мережах, і департамент вивчає це питання», — сказала заступник прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінгх.

«Інформація» про навчання та танки

У документах не наводяться конкретні плани, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ. Але там згадується, наприклад, рівень видатків на реактивні артилерійські системи HIMARS. Або зазначено розклад постачання зброї до українських військових частин на січень-квітень.

«Для тренованого ока російського військового планувальника, польового генерала або аналітика розвідки ці документи, безперечно, пропонують багато привабливих підказок та ідей», — йдеться у статті NYT.

У записах також є стовпці, в яких перелічені українські військові частини, їхнє обладнання та план навчання на січень-квітень.

«Документ містить коротку інформацію про 12 створюваних бойових бригад, дев’ять з яких, мабуть, навчаються і постачаються Сполученими Штатами та іншими союзниками по НАТО. У документах говорилося, що з цих дев’яти бригад шість будуть готові до 31 березня, а решта — до 30 квітня. За словами аналітиків, українська бригада налічує від 4000 до 5000 військовослужбовців», — йдеться у статті.

Також у матеріалах є інформація про те, що загалом для дев’яти бригад ЗСУ потрібно більше 250 танків і понад 350 механізованих машин.

«Прорив російської розвідки»

Незрозуміло, як документи опинилися у соціальних мережах. Але російські пропагандисти та воїнкори швидко поширюють їх.

«Незалежно від того, є ці документи справжніми чи ні, люди повинні бути обережні з усім, що публікується з російських джерел», — сказав Майкл Кофман, директор з російських досліджень дослідницького інституту CNA в Арлінгтоні.

Проте, за словами американських аналітиків, деякі частини документів виглядають справжніми та можуть «дати Росії цінну інформацію, таку як графіки доставки зброї, кількість українських військ та інші військові деталі».

«Цей витік — перший прорив російської розвідки, оприлюднений з початку війни», — вважають американські журналісти.

Може все це вкид?

Зазначимо, що російські ЗМІ вже почали писати, що це був «не витік із Пентагону», а навмисно злита дезінформація українських та американських спецслужб.

Як зазначають пропагандисти РФ, американська розвідка часто використовує центральні ЗМІ для «вкидання потрібної інформації, а вірніше, дезінформації».

«У даному випадку не виключено, що російське командування хочуть ввести в оману щодо термінів початку наступу ВСУ… Головне не потрапити на хитрощі противника, а правильно розрахувати його найближчі кроки», — йдеться в повідомленні РосЗМІ.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top