Новини

В Україні побоюються, що контрнаступ може не виправдати завищених очікувань — WP

Очікування від нашої контрнаступальної кампанії переоцінені у світі

Президент України Володимир Зеленський та міністр оборони Олексій Резнікова побоюються, що результат майбутнього контрнаступу може не виправдати ажіотажу, який існує останніми місяцями. Тому високопоставлені чиновники намагаються зменшити ці наді.

The Washington Post пише, що багато експертів вважають, що відтіснити росіян на позиції до початку вторгнення, коли Москва утримувала частини Луганщини і Донеччини, і Кримський півострів, буде складно.

«Я вважаю, що чим більше у нас перемог на полі бою, тим більше людей повірять у нас, а значить, ми отримаємо більше допомоги», – заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Post у своєму штабі.

Видання зазначає, що наступальні операції часто вимагають значної переваги. Однак окупанти вчепилися в добре укріплену оборону по всій лінії фронту, тому важко оцінити, як далеко просунуться українські військові. Крім того, є побоювання, що в разі невдачі Україна може втратити міжнародну військову допомогу або зіткнутися з тиском з приводу відновлення переговорів з Росією.

«Очікування від нашої контрнаступальної кампанії переоцінені у світі. Більшість людей чекають чогось величезного», — заявив Резніков, побоюючись, що це може призвести до «емоційного розчарування» суспільства.

Автори видання зауважають, що запланований контрнаступ, який став можливим завдяки наданій Заходом зброї та підготовці, може стати найрезультативнішою фазою війни. Втім, є тиск на українське командування, яке походить частково через минулі перемоги України на полі битви — спочатку відбиття спроби Росії захопити Київ, а потім витіснення загарбників із опорних пунктів під час раптових атак у Харківській та Херсонській областях.

За словами Резніоква, західні партнери чітко сказали йому, що зараз їм потрібен «наступний приклад успіху, тому що ми повинні показати це нашим людям. … Але я не можу вам сказати, яким буде масштаб цього успіху. Десять кілометрів, 30 кілометрів, 100 кілометрів, 200 кілометрів?».

Резніков також нагадав, що зараз в Україні перебувають щонайменше 300 тисяч російських військових.

Західні партнери наполягають, що Україна добре забезпечена озброєнням для проведення операції. Водночас, за словами президента Зеленського, «ми програємо в небі». Він зазначив, що українські військові потребують сучасних літаків. При цьому глава держави додав, що Україна не буде відтягувати початок наступу до тих пір, поки надійде більша кількість винищувачів. Однак «нам було б набагато простіше», якби вони були. Крім того, пріоритетом залишаються системи протиповітряної оборони.

Тим часом Зеленський заявив в інтерв’ю, що під час очікуваного контрнаступу вважав би успіхом окупацію будь-якої української території.

«Я не можу вам сказати, які міста, які кордони є для нас значним успіхом, а які середніми… тільки тому, що я не хочу готувати Росію до того, як, у яких напрямках, де і коли ми будемо», —  сказав президент.

Міністр оборони сказав, що за їхнім планом наступ дозволить не тільки звільнити села і міста, а й перерізати матеріально-технічні ланцюги російської армії і зменшити їхню наступальну здатність.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top