Новини

Уряд Польщі підписав угоду з фермерами для припинення блокування кордону з Україною на одному з пунктів пропуску

Польські протестувальники, які блокували перехід «Медика-Шегині» на кордоні з Україною, призупиняють свою акцію

Польский уряд уклав угоду з фермерами, яка має покласти край блокуванню українського кордону з боку польських аграріїв. Про це повідомляє польське видання Polsat News.

У суботу міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський разом із головою прикордонного Підкарпатського воєводства Терезою Кубас-Гул зустрілися з представниками фермерського руху «Shukana Wieś» («Ошукане село»), які протестували біля міжнародного пункту пропуску «Медика – Шегині».

«Після підписання угоди протест на пункті пропуску в Медиці призупиняється на період, необхідний для впровадження правових та повідомлювальних змін, і на час, необхідний для впровадження додаткових змін», – йдеться в угоді.

За підсумками зустрічі Кубас-Гул повідомила про підписання угоди з фермерами, а міністр пообіцяв задовольнити всі вимоги аграріїв. Йдеться про субсидії на кукурудзу в розмірі 1 мільйона злотих, збільшення кредитування на 2,5 мільярда злотих та збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року. Згідно з угодою, блокування пункту пропуску в Медиці має бути призупинено. Водночас до якого саме часу – не вказують.

«Ми приймаємо вимоги аграріїв до реалізації, вони закладені в наших бюджетних пропозиціях на 2024 рік щодо дотацій на кукурудзу та кредитів. Звісно, бюджет у процесі прийняття. Я переконаний, що все це буде прийнято Верховним Сеймом, тому я можу бути оптимістичним щодо виконання цих двох пунктів»,
— сказав він.

Втім один з лідерів руху «Ошукане село» Роман Кондров уточнив журналістам, що організатори протесту ще планують узгодити між собою цю домовленість. Із остаточним рішенням щодо припинення протестів вони планують визначитися протягом вечора.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top